Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Praha Revival - legendy se bavily

Takřka sto padesát posádek se postavilo v pátek večer na start čtvrtého ročníku Rallye Praha Revival, aby absolvovaly pět stovek kilometrů dlouhou trať mezi Prahou a Teplicemi, přičemž nevynechaly ani úseky bývalých rychlostních zkoušek Rallye Teplice.

Pořadatelé také letos připravili několik speciálních úseků „special stages“ na parkovišti dostihového závodiště ve Velké Chuchli, na výsipce Radovesice, letištích Úžin a Panenský Týnec a plochodrážním stadionu v Chabařovicích. Tady všude mohli účastníci zapomenout na dopravní předpisy a mohli šlápnout pořádně na plyn. Výsledky ani tak nejsou důležité, protože smyslem akce je pobavit se a sejít se s přáteli a bývalými nebo i současnými závodníky.

Revival - Memorial Dalibora Janka - se zalíbil především polským bývalým soutěžním jezdcům. Nejdříve přijel před dvěma lety přijel Tomasz Ciecierzynski, vloni Andrzej Jaroszewicz a letos další vynikající jezdec Blazej Krupa i se svým spolujezdcem Piotrem Mystkowskim.
Mnozí příznivci si je pamatují i ze startů v bývalém Československu s Renaultem 5, s nímž jel i letos, ale zapůjčeným od Eddy Patery. Z Polska dorazilo celkem třináct posádek s vozy Fiat 125p, Polonez, Alfa Romeo, Mercedes 190, Renault 5, Lancia Fulvia. Z Belgie dorazil s Fiatem 131 Abarth sběratel soutěžních Abarthů pan Guy Moerenhout, s krásným Talbotem Sunbeam pak Falco Jansen atd.
Ani letos nechyběl „šoumen“ Beppe Volta, tentokrát s tréninkovou Lanciií 037.Ale k vidění byl jen někde. Doprovázel jej Alessandro Pasquale a Matteo, oba s Lanciemi Delta HF.

Ale nesmíme zapomenout ani na skvělé naše závodníky, ověnčené často mnoha mezinárodními úspěchy. Za všechny jmenujme Václava Blahnu, Milana Zapadla, Břetislava Enge, Pavla Šofra, Jana Macha, Tomáše Hanka, Václava Polívku, Jiřího Moskala, Václava Arazima a mnoho dalších. Poprvé přijel Ruda Chlad z Božího Daru, který si pro tento účel postavil Trabanta a na horké sedadlo posadil svého spolujezdce Jiřího Kolovrátka.

Asi nejvíce zaměstnaným jezdcem byl Aleš Hodouš, který se společně se synem Alešem rozhodně neudil. Hned v úvodní speciálce praskl totiž kloub na poloose u Wartburgu 353. Opravu zvládl v tak rekordním čase, že stihl i start na Václavském náměstí. Ale vydržela jen kousek a tak tak dojel do cíle první etapy v Teplicích. Mezitím syn Honza vyrazil s další poloosou a mohla začít v noci další oprava. Do postele se dostali až hodně pozdě po půlnoci, ale pak už poloosa vydržela všechny speciálky, včetně šotolinové.

Vítězství ve čtvrtém ročníku Rallye Praha Revival získali Marcel Sítník a Oldřich Švábek s VW Golf před Vlastimilem Sukem s Kateřinou Kopicovou na Suzuki Cultus a pro tří místo si dojeli Miloš Kašpar a Jiří Bílek s Mini Cooper. Ze soutěžácích „legend“ se nejlépe umístili Jan a Pavlína Trajboldovi s Fordem Sierra.
Další Reival, tentokrát podzimní Rallye Berounka je na programu 25. a 26.října.
J.Lasík 7.4.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar