Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Rallye Křivonoska zamíří do Českého Krumlova a Holašovic

Jedním ze svátků veteránských akci je mezinárodní Rallye Křivonoska, jejíž už 49.ročník se odehraje na jihočeských silničkách v sobotu 11. května. A seznam přihlášených je opět nabitý. Celkem 250 předválečných automobilů a motocyklů a k tomu ještě tři desítky vozidel pořádajícího českobudějovického veterán klubu.

Nejstarší kategorie řemenových motocyklů z let 1914 až 1928 je zastoupena devíti stroji, přičemž nejstarším je z roku 1914 – Douglas. Jedinečná je přehlídka motocyklů do roku 1930, v níž pojede 35 strojů slavných značek jako například Indian, Harley Davidson, BSA, Wanderer, Terrot, FN atd. Dalšími kategoriemi jsou motocykly do roku 1945 v objemových třídách do 250 a nad 250 cm³.

Automobily jsou rozděleny do pěti kategorií. Do roku 1918 uvidíme dokonce čtrnáct automobilů, nejstarším bude tentokrát Renault VI, rok výroby 1904 a o tři roky mladší Buick. Pan Jan Med opět předvede svůj vůz Laurin Klement DN6 z roku 1912, nejstarší český automobil na trati. Rodina Geislerů z Nové Paky přiveze tři automobily. Pan Michal Geisler bude řídit sportovní Talbot z roku 1916, manželka Věra oblíbený Maxwell (1910) a syn Václav tentokrát Ford T ve sportovní verzi Fargues. Z jičínského klubu nebude chybět ani Jan Zápotocký s Renaultem.

Veteránů do roku 1930 je přihlášeno 31, v obou kategoriích do 1945 a s objemem do a nad 1100 cm³ celkem 55 automobilů. Samostatnou třídou budou letos vozidla značky Aero, kterých se přihlásilo 22.

Předválečná vozidla doplní i mladší ročníky, s kterými smějí ale vyrazit na trať pouze členové pořádajícího veteran klubu a těch bude celkem 31.

Rallye Křivonoska je tradiční přehlídkou i hasičských vozidel, které neodmyslitelně patří ke koloritu soutěže, stejně jako zahraniční veteránisté, letos převážně na motocyklech.
V každé kategorii budou vyhodnoceni a odměněni jezdci na prvních třech místech podle počtu trestných bodů získaných na trati a ve zvláštních zkouškách. Dále bude vyhodnocen nejvzdálenější účastník, nejstarší vozidlo, nejlepší žena a absolutní vítěz.

Dále bude vyhodnocen nejvzdálenější jezdec na motocyklu, který přijede po ose (prosíme uvést do přihlášky vzdálenost v km). Jako tradičně je vypsána speciální cena pro nejpočetnější „Hujer team“, a právě tady je největším aspirantem na vítězství rakouská rodina Hofstadlerů. Tu bude zastupovat šest milovníků motoristické historie, čtyři na motocyklech Quadrant, Terrot, FN a Opel, dva pak s automobily Hudson a Ford A.


Start je v 10.30 hodin v kempu Křivonoska a trať dlouhá devadesát kilometrů vede tentokrát přes Křemže do Českého Krumlova a zhruba po dvouhodinové přestávce dále přes Chvalšiny, Brloh do Holašovic a dále do cíle v Hluboké nad Vltavou.


Startovní listina a další info na www.veterancarclubcb.czJL
8.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar