Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Křivonoska startuje již zítra

Více než 260 historických vozidel, kromě asi třiceti, všechny vyrobené do roku 1945 se postaví v sobotu 11.května na start mezinárodní Rallye Křivonoska v kempu Křivonoska u Hluboké and Vltavou. Jede se již 53. ročník a nenajdete u nás starší akci.

Rallye Křivonoska je pro veteránisty doslova a do písmene svátkem pro celé jižní Čechy. Přehlídka automoblové (112 vozů do 1945) a motocyklové (128) je každý rok velkolepá. Čislo jedna a dvě mají opět dva automobily Renault z roku 1904 a 1905, které v nejstarší kategorii do roku 1918 doplní mj. Buick, Hudson, Ford, Overland. Pětatřicet automobilů se objeví v kategoriio Vintage, tedy do roku 1930. Jmenujme například Panhard Levassor, Dodge, Mathis, Lagondu, Chevrolet atd.Nejstaršími motocykly budou tentokrát řemenáče Ariel z roku 1916 a Rudge, rok výroby 1919. A pak se mohopu diváci podél tratě těšit na opravdu jedinečnou přehlídku světových i českých motocyklových značek. Zvláštní kategorii tvoří motocykly Harley Davidson kterých bude patnáct z let 1917 až 1948.
Trasa vede z Křivonosky přes Hlubokou, Hosín, Lhotice, Hůrky, Dolní a Horní Slověnice, Dunajovice do Třeboně. Odtud se účastníci vydají ve 14 hodin na druhou část vedoucí přes Hrachoviště, Lipnici, Jílovice, Třebeč, Dvorec, Borovany, Ledenice, Zvíkov, Lišov zpět do Hluboké, kde je cíl
Vice na www.veterancarclubcb.cz

JL
10.5.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar