Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Český Krumlov - 50. ročník se změnami

Kalendář se nám překlopil do nového roku, a to vždy značí nové výzvy, ale i nová výročí. A právě velmi významné jubileum čeká oblíbenou Rallye Český Krumlov, která pojede o víkendu 19. a 20. května 2023 svůj již 50. ročník.

V jeho rámci se chystá bohatý doprovodný program, který začal už prezentací na nedávné rakouské Jännerrallye ve Freistadtu. „Chystáme určitá příjemná překvapení pro diváky i mnohé novinky v rámci tratí. Věřím, že fanoušci nebudou litovat, pokud se v květnu za námi na 50. Rallye Český Krumlov vydají,“ říká k tomu hlavní pořadatel soutěže Pavel Kacerovský. Veškeré informace o soutěži začnou být již brzy průběžně zveřejňovány na oficiálních webových stránkách www.rallyekrumlov.cz.


Další
kulatiny, které Jihočeši letos oslavují, jsou 60. narozeniny Petra Grosse, jenž je už mnoho let s jejich soutěží těsně spjat. I proto se tento dlouholetý vynikající spolujezdec objevil na stánku českokrumlovských pořadatelů v Messehalle ve Freistadtu, a to nedlouho před vyhlášením vítězů Jänner rallye. Petr Gross byl přivítán potleskem mnoha fanoušků a poté obdarován věrným modelem jednoho z vozů, ve kterých slavil velké úspěchy – modelem Škody Octavia Kit Car. Předání se osobně účastnili jak autor modelu Jan Kopeček, tak i organizační tým Rallye Český Krumlov.


Jänner rallye byla pro pořadatele českokrumlovských motoristických akcí důležitá i z jiných důvodů. Jednak se na ní významně organizačně podíleli, navíc je tento podnik součástí společného příhraničního projektu, nesoucího letos název INOTECH electronic Regional Rallye Cup (rallyekrumlov.cz/rck2023/soutezici/rrc2023). Jeho účastníci sčítají body nasbírané v Rakousku a poté právě při jarní Rallye Český Krumlov, pro niž bývají zahraniční závodníci pravidelným a velmi vítaným zpestřením startovního pole. Tentokrát se ve Freistadtu v rámci tohoto hodnocení nejvíce dařilo Martinu Fischerlehnerovi, v kategorii 2WD Michaelu Franzovi.Karel Špaček, media team 31.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar