Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Berounka Revival zamíří v sobotu na jih

Jedenáctý ročník dlouho odkládané společensko-sportovní akce pro legendy motosportu a fanoušky historických závodních a sportovních aut se uskuteční tuto sobotu. Organizační tým vedený s promotérem Edou Paterou připravil zajímavou trať s itinerářem, který spolehlivě prověří kvalitu spolupráce posádky.

Start bude sice tradičně v Radotíně, ale ne v učilišti, ale od Bistra Jana pod mostem Pražského okruhu. Odtud v 8 hodin ráno vyjede jako první originální dakarský Liaz s Tomášem Pourem a Jiřím Poršem. Za ním v minutových intervalech budou vyrážet další z osmdesáti přihlášených posádek v čele s Pavlem Šofrem na Fordu Sierra Cosworth.

Itinerář tentokrát účastníky zavede do jižních Čech, kde v Týně nad Vltavou bude v poledne přestávka na oběd, po níž se budou posádky vracet zpět do Radotína. Cestou absolvují dvakrát tři Show Section. První a poslední bude v lomu v Lašovicích, dvakrát se auta projedou na letišti v Bechyni a v areálu farmy v Jarošovicích. V cíli v Radotíně by se měla první posádka objevit okolo čtvrté hodiny odpolední.


Jelikož je revival jako mototuristická akce pořádán skromným pořadatelským týmem primárně pro účastníky, nemohou případní fanoušci a diváci očekávat stejný servis jako na velkých závodech i s ohledem k tomu, že Show Section se většinou rozkládají na soukromých pozemcích, kde pořadatelé musí respektovat přání a nařízení majitelů.


Proto organizátoři prosí případné návštěvníky akce, aby nezapomínali na opatrnost, řídili se zdravým rozumem a bezpodmínečně dodržovali pokyny organizátorů. Jen to může zaručit bezproblémový průběh akce. Zajímavá auta účastníku, mezi nimiž je pět posádek z Francie, Litvy, Německa, Polska, si bude možné prohlédnout v polední přestávce na parkovišti u Sokolovny v Týně nad Vltavou.


Po dlouhé pauze se tedy revivalisté na XI.RBR těší jako na rozcvičení před říjnovým mezinárodním třídenním Rallye Praha Revivalem.

www.edda.czJarda
Malík 27.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar