Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rallye Berounka Revival - desátý ročník o víkendu

Již po desáté se sejdou o víkendu legendy našeho motorsportu a příznivci historických závodních a sportovních automobilů v sobotu ráno v SOU Radotín, odkud v 9 hodin vyrazí první ze 150 přihlášených posádek na trať revivalu.

Letošní itinerář této sportovně společenské akce provede posádky místy, kterými v minulosti vedly trasy nejméně pěti automobilových rallye a během 500 km dlouhé trasy posádky projedou i dvěmi nejznámějšími českými filmovými vesničkami, vesničkou střediskovou Křečovicemi a Hošticemi u Volyně.

Kromě jízdy podle itineráře a za dodržování předpisů po spojovacích etapách čekají posádky tradičně i Show section na uzavřených úsecích. Vedle známých úseků v lomu, kartingového okruhu v Písku a Sedlčanské kotlině, přibude nová Show Section slalomového charakteru v zatáčkách nad Katovicemi směrem na Kraselov. Organizátoři RBR jsou vděčni za pomoc při přípravě a zajištění tohoto úseku dlouholetému úspěšnému soutěžákovi Stanislavu Taliánovi.


Mezi přihlášenými posádkami, jejichž seznam lze najít zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=3900, vedle pravidelných najdeme i nováčky, třeba plzeňského soutěžáka Milana Lišku, který si ke svému premiérovému startu s Fiatem 131 Racing vybral revivalového spolujezdce Petra Dufka, který již několikrát navigoval Marcela Tučka. Dalším nováčkem bude hlavně formulový závodník Petr Láska na Alfě 75. Dojmy z jarního revivalu přivedly k překvapení pořadatelů na start Berounky i tři litevské posádky na Ladách. Rakušané Franz Boeck na Mazdě a Andreas Bauer s audinou, stejně jako Němec Torsten Riedel na Škodě 120S jsou již pravidelnými účastníky.

Ze známých soutěžáků let minulých vzpomeňme Pavla Šofra, Vladimíra Bergera a jeho spolujezdce Zdeňka Peteru, Jiřího Moskala, Jana Veselého, Petra Černohorského, Rudolfa Chlada, Pavla Šlemína, Jiřího Černého, Ladislava Maříka nebo současné vrchaře včetně dvojnásobného mistra Evropy Lukáše Vojáčka, jeho otce Petra nebo Martina Jermana…
Revival jako sportovně-společenská akce je primárně určen účastníkům, nicméně organizátoři i jezdci jsou rádi, že akce si našla i fanoušky z řad diváků. Ti si ovšem musí uvědomit, že revival není rally, Show Section není rychlostní zkouška a skromný pořadatelský tým revivalu nemůže zajistit divákům servis, na jaký jsou zvyklí z velkých závodů.

Diváci by při sledování dění na tratích Show Section neměli zapomínat na zdravý rozum a bez výhrad se řídit pokyny pořadatelů. Pro diváky jsou nejlepší příležitosti k návštěvě kartingový okruh v Písku-Hradišti, kde se v sobotu uskuteční dva průjezdy, první začíná v půl dvanácté, druhý krátce před třetí hodinou odpoledne, v neděli pak Sedlčanská kotlina, kde první automobil vyrazí na trať v deset hodin dopoledne a zhruba do půl třetí odpoledne bude na co koukat.

V sobotu lze navštívit i slalomový úsek nad Katovicemi z Makarova, kde se první auto objeví ve 13:20 a podruhé v 16:14. Všechny časy jsou orientační, mohou se operativně v řádu minut měnit. Prosím respektujte, že Show Section v lomu je v soukromém areálu, který je veřejnosti nepřístupný.JM + JL 21.10.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar