Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Rally Praha Revival tentokrát jen ve středních Čechách

O víkendu se uskuteční již devátý ročník mezinárodní sportovně – společenské akce pro legendy motosportu, bývalé závodníky a příznivce historických závodních a sportovních automobilů Rallye Praha Revival.

S.Brundza

S.Brundza

S.Brundza

S.Brundza

S.Brundza

S.Brundza

S.Brundza

S.Brundza

A.Jaroszewicz

A.Jaroszewicz

J.Haugland

J.Haugland

Akce má již osvědčený formát a získala si za dobu svého trvání mezi motoristy velkou oblibu, o čemž svědčí i seznam přihlášených, který v současné době čítá 182 posádek! A na další se prostě nedostalo, protože z organizačních důvodů je počet automobilů na startu omezen.

Zájem o revival stoupá i v zahraničí, přijedou jezdci z celé Evropy od severu k jihu. Z Norska samozřejmě „náš“ Johny Haugland, kterého doprovodí další posádky, premiéru bude mít i ze závodů ještě v Československu známý Švéd Jan Sellholm, z druhého konce kontinentu, až z Portugalska přijedou Eduardo Ávila – Antonio Caldeira. Na start se poprvé postaví litevský závodník Stasis Brundza, nejen vynikající závodník, ale i tvůrce speciálu tehdejší sk. B Lady VFTS a po skončení aktivní závodní kariéry i úspěšný motoristický činovník.

Tradičně silné zastoupení mají na revivalu polské posádky s takovými jmény, jako jsou Andrzej Jaroszewicz, nebo Blažej Krupa. Není možné zde uvádět všechna známá a zajímavá jména.

Z našich se na startu opět po čase zkompletovala posádka Pavel Šofr – Pavel Ryšánek, chybět nebudou stálí účastníci Vladimír Berger – Zdeněk Petera, Marcel Tuček – Miroslav Vrba, Milan Dolák s Jaroslavem Palivcem premiérově usednou do Toyoty Celica ST 165.

Kompletní seznam přihlášených je možné najít zde: http://edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=novinky/detail&id=3788

Revivalisté odstartují v pátek odpoledne tradičně z radotínského učiliště, absolvují první Show section u chuchelského závodiště a přejedou ke slavnostnímu startu na Václavské náměstí. Po něm z centra Prahy vyrazí do Kytína, kde je čeká další Show section, z ní se již odeberou na Starou Živohošť, kde budou nocovat. Odtud v sobotu ráno vyrazí podle itineráře po středních Čechách a Praze, během dne absolvují Show section na trati závodu do vrchu na Točnou, v areálu Vojenského muzea v Lešanech a na vybraných úsecích autokrosové trati v Poříčí nad Sázavou a vrátí se zpět na Starou Živohošť. V neděli čeká účastníky dvakrát trať v Sedlčanské kotlině a známá Show section v lomu Lašovice a přejezd do cíle v Radotíně. Vzhledem k rozbíhajícím se silničním pracem a uzavírkám bude definitivní časový rozvrh teprve zveřejněn.

Pro diváky jsou doporučené Show section ve Velké Chuchli, Poříčí a Sedlčanech. Z bezpečnostních a organizačních důvodů je nepřístupná show section v Kytíně, v Lešanech se také do areálu veřejnost nedostane a trať závodu do vrchu na Točnou nenabízí žádné bezpečné a přehledné divácké místo.

Posádky i pořadatelé mají radost z diváků a fandů motosportu, kteří přispívají k atmosféře a prosí je, aby při sledování zajímavé podívané nezapomínali na zdravý rozum, mysleli na svou bezpečnost, byli ohleduplní k přírodě a bez výhrad se řídili pokyny pořadatelů. Show section rozhodně nejsou rychlostní zkoušky, nicméně i zde automobily pohybují velmi rychle! Posádky děkují diváků za podporu a organizátoři za pochopení, že skromný pořadatelský tým akce jim nemůže zajistit takový servis, na jaký jsou zvyklí z velkých závodů.J.Malík 9.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar