Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Rally Bohemia - Ota Zenkl ml. ve šlépějích svého otce

Pro všechny skalní fanoušky značky Škoda je letošní rok výjimečný. Tovární tým slaví 120 let od svého vzniku. Je to už slušná řádka let a také více než obdivuhodná historie mnoha typů a generací závodních škodovek. A to téměř ve všech automobilových disciplínách.

Dealerský tým Autospektrum Škoda team letos nasadil do Mistrovství České republiky historických automobilů vůz Škoda Favorit L/A. A právě tento model dovezli v roce 1994 tovární jezdci Pavel Sibera a Emil Triner k mistrovskému titulu v kategorii Formule 2, pro vozy s jednou poháněnou nápravou a maximálním objemem 2000 ccm. Vítězství bylo o to cennější, že se ho továrním posádkám podařilo urvat daleko silnějším vozům s motory na vrcholu povolené hranice dvou litrů. Objem a výkon škodováckých třináctistovek byl velkým handicapem, který však nahradilo umění Pavla Sibery a Emila Trinera.


Jako připomínku této významné a nesmazatelné epizody továrního týmu Škoda motorsport pojede posádka Otakar Zenkl junior – Tomáš Střeska v původních barvách z roku 1994, a to díky maximálnímu pochopení jejich současných partnerů. „Je super, že se nám podařilo sehnat původní grafický návrh, a že pojedeme v barvách, které si skalní fanoušci továrního týmu Škoda motorsport a jeho posádek určitě dobře pamatují. Navíc pro taťku je bohemka velkou srdcovkou, od roku 1974 nevynechal ani jeden ročník. Teď mi dělá mechanika a já pomalu přebírám jeho štafetu,“ poznamenal Otakar Zenkl junior.


PR 8.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar