Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

RMC Historique - Kašpar a Janak v TOP 20

Jen několik dní po skončení Rallye Monte Carlo, která každoročně zahajuje mistrovství světa rally WRC, ožívají alpské silničky znovu. Tentokrát při Monte pro historické automobily, včetně dvou českých posádek Miloš Kašpar a Marie Janák a Karel Mach s Janem Bláhou.

Do tradiční hvězdicové jízdy, tak jako v dobách největší slávy nejstarší rallye, nastoupilo 296 posádek s automobily vyrobenými od 50. do 70. let. Od malé Vespy 400 nebo Wartburga 353 či Volhy M21 až po Porsche 911 nebo Lancie Stratos.


RMC Historique není rychlostním závodem, ale soutěží pravidelnosti, v níž rozhodují přesné výpočty spolujezdců a bezchybná orientace podle itineráře.


Ve startovní listině najdeme každoročně několik zvučných jmen dávné minulosti, jako například Bruno Saby, John Buffum, Bob Neyret, Salvador Canellas, Kenjiro Shinozuka. Ale jízdu na přesnost si vyzkoušeli také třeba pravidelní účastníci evropského šampionátu historických automobilů jako třeba Valter Jensen nebo Ville Silvasti.

Vloni si historické Monte Carlo poprvé vyzkoušela dvojice Miloš Kašpar a Marie Janak s Mini 1275 GT. Při premiéře obsadili 56.místo, letos vybojovali skvělé 19.místo. Dokonce v jedné zkoušce obsadili druhé místo. Blahopřejeme.

Soutěž dokončila i českokrumlovská dvojice Karel Bláha a Jan Mach se Škodou 130 RS.


JL 7.2.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar