Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Průzkum FIVA zaměřený na historická vozidla

Organizace FIVA (Mezinárodní federace historických vozidel www.fkhv.cz ) provádí opět celosvětový průzkum pro získání nejnovějších detailních informací o veteránském hnutí v jednotlivých zemích. Výsledky z průzkumu budou použity pro zajištění dalšího provozu historických vozidel na veřejných komunikacích.

Hnutí historických vozidel prochází v současné době velmi těžkým obdobím své historie. Není pochyb o tom, že na celém světě je pod velkým tlakem rychle se měnící legislativy a ochrany životního prostředí ať již jde o omezování dopravy v centrech velkých měst, snižování hluku a emisí škodlivin či omezení používání fosilních paliv a některých kovových i nekovových látek. Tento průzkum má za cíl získat průkazná fakta na podporu naší společné věci. Abychom byli společně schopni obhájit budoucnost historických vozidel, potřebujeme vaši pomoc při provádění tohoto průzkumu. Musíme jednat nyní a rychle a k tomu potřebujeme vaši součinnost

– vyplnění přiloženého dotazníku.

Letošní socioekonomický průzkum FIVA bude aktualizovat výsledky průzkumu z roku 2014. Budou se na něm podílet příznivci a sběratelé historických vozidel z více než 70 zemí celého světa a dotazník je k dispozici v 15 světových jazycích včetně češtiny.

Cílem je zdokumentovat, jak nejlépe možno, význam historických vozidel a dění kolem nich pro celou společnost, zvláště pak jeho přínosy v ekonomické oblasti. Bude to nástroj k udržení historických vozidel v silničním provozu a v myslích zákonodárců.

Vyplnění dotazníku zabere 10 – 15 minut a je nutné jej vyplnit na jedno sezení. Dotazník je anonymní, ochrana osobních údajů je plně zabezpečena.


Přístup k dotazníku získáte kliknutím na www.fiva.org/en/fiva_survey

(nebo
přepsáním této adresy do prohlížeče) a poté přepnutím do české verze kliknutím na českou vlajku.


Dotazník má dvě části. První je obecnější a druhá s více konkrétními otázkami na účastníka výzkumu. Pokud se budete chtít zúčastnit soutěže (losování) o 5 kusů švýcarských hodinek FIVA v hodnotě 180 EUR/ks, uveďte prosím na závěr dotazníku své kontaktní údaje.


K danému dotazníku posílá pan ing.Jiří Franc, prezident Asociace klubů historických vozidel z.s. ještě doplňující informace.

FIVA realizuje tento výzkum, aby jeho výsledky podpořily zejména následující názory o přínosech zájmu o historická vozidla:

- historická vozidla vlastní a udržují i jiní lidé, než jen ti velmi bohatí,

- peníze vkládané do oprav historických vozidel dávají práci lidem specializujícím se na opravy a údržbu těchto vozidel vč. výrobců náhradních dílů,

- údržba vozidel přináší zlepšení dovedností lidí, kteří se údržbě a opravám věnují, umožňují zachovat i dovednosti našich předků, které v jiných oblastech již nenacházejí využití,

- seznamování se s historickou technikou umožňuje přirozeným způsobem zajistit odborné vzdělávání zejména u mladé generace,

- pořádání srazů a výstav historických vozidel přináší práci i obživu lidem ve stravovacích a ubytovacích službách v místech, kde se srazy konají, motivují lidi k setkávání a poznávání nových míst a cizích zemí,

- historická vozidla nemají negativní vliv na životní prostředí a na bezpečnost silničního provozu, protože tato vozidla ujedou ročně jen malý počet kilometrů a jsou udržována v dobrém technickém stavu.To všechno se lehce říká, hodně z nás to chápe jako samozřejmost, nicméně je potřeba vše doložit seriozně podpořeným zdrojem informací, pro lidi, kteří "ovlivňují chod světa" a nemají bližší povědomost o historických vozidlech a dění kolem nich.

Celým světem jdou hlasy, že historická vozidla vlastní jen velmi bohatí lidé a ti by je měli mít uložená jen ve sbírkách a muzeích, protože tato vozidla nejsou bezpečná a velmi znečišťují životní prostředí. Výsledky výzkumu by měly přispět k vyvrácení těchto mýtů.


Proto prosím předejte i tyto informace členům vašich klubů, skutečně je potřeba se výzkumu zúčastnit.

Pozn:

odkaz na průzkum pro příznivce historických vozidel (jednotlivce), který jsem Ti poslal, bude funkční do 30. 10.

Navazuje na něj výzkup v oblasti klubové činnosti fungující do 9. 11., který má fromulář na adresehttps://wh1.snapsurveys.com/s.asp?k=160077082950


S pozdravem

Jiří Franc
Asociace klubů historických vozidel z.s.
Na Strži 9
140 00 Praha 4 www.akhv.cz
e-mail: akhv@akhv.cz


19.10.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar