Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Přípravy na Veteránské Rojení vrcholí

Jednou do roka, pravidelně druhou červnovou sobotu, hostí zámek Lobeč, jen pár kilometrů od Mšena, všechny příznivce automobilové historie. Nejinak tomu je i letos, kdy se v sobotu 9. června uskuteční už jedenáctý ročník Veteránského Rojení.

Pořadatelé Classic Car Clubu sice začali původně pouze s anglickými značkami, ale dnes je akce otevřená prakticky pro každého majitele pěkného a zajímavého historického vozidla do roku 1980. Součástí Veteránského Rojení je sraz anglických značek, největší v České republice.
Proto také převažují značky Triumph, Austin-Healey, MG, Mini, Jaguar apod. V tuto chvíli najdeme v seznamu už padesát přihlášených vozidel včetně tří automobilů Rolls Royce Silver Shadow z let 1969 až 1979. Stejně jako v minulých letech bude bezpochyby překročena hranice stovky vozidel. Pořadatelé také zvou majitele předválečných automobilů, kteří neplatí žádné startovné.
Dopoledne proběhne výstava, děti si opět mohou pomalovat Brouka, k dobré náladě zahraje Jazz Kvintet Turnov, přichystáno bude dostatek občerstvení a dobrou kávu si lze vypít v pravém double deckeru Leyland.
Ve 12.30 hodin se první posádky vydají na orientační zhruba sto kilometrů dlouhou jízdu Kokořínskem, která nese podtitul Po stopách Rallye Škoda. Trať totiž zavede účastníky na dávno zapomenuté rychlostní zkoušky, po kterých se proháněly takové legendy, jako Haugland, Blahna, Zapadlo, Hubáček, Kvaizar, Ferjancz, Droogmans, Mehta, Lartique, Krupa, Čubrikov a mnoho dalších vynikajících jezdců z celé Evropy.
Mezi 13.30 a 14.00 h odjede z Lobče historický autobus (zdarma) na zámek Stránov, kde v sobotu 9. června proběhne akce Zámek plný pohádek. Podvečer se pak vrátí opět do Lobče.
Na Veteránské Rojení navazuje v neděli 10. června závod do vrchu historických automobilů v nedalekém Nosálově. Tady nerozhoduje ani tak rychlost, ale hlavně pravidelnost. Dopoledne jsou na programu dvě tréninkové jízdy, odpoledne dvě závodní.

Více informací najdete na www.veteranskerojeni.cz

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar