Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Před Galerií Vaňkovka se budou prohánět Mercedesy

V brněnském obchodním centru Galerie Vaňkovka se od 5. března předvádějí návštěvníkům v rámci výstavy „Žijeme Mercedes-Benz“ veteráni této světoznámé německé značky. Dorazí i replika legendární Rudé svině

Během následujícího víkendu, tedy v sobotu 17. a v neděli 18. března, si organizátoři výstavy připravili pro automobilové nadšence speciální program. Přímo před obchodním centrem (vchod od restaurace Potrefená husa) budou od 13 do 17 hodin probíhat testovací jízdy pro veřejnost. A kromě řady nových modelů Mercedes se účastníci mohou těšit na legendární závodní automobil zvaný Rudá svině.

Tomu, kdo v sobotu nebo v neděli před Galerii Vaňkovka dorazí, se naskytne jedinečná možnost projet se v takových vozech, jako jsou modely Mercedes řady B, C, X a GLE kupé. Zájemce o jízdy svezou proškolení řidiči, na přání ale mohou lidé usednout také přímo za volant některých vybraných modelů.

Velkým lákadlem bude replika Mercedesu 300 SEL AMG, který je mnohem známější jako Rote Sau, tedy Rudá svině. Tento robustní automobil spatřil světlo automobilového světa poprvé v roce 1967 a právě díky obrovským rozměrům a rudé barvě si vysloužil svou známou přezdívku. Slavným se stal především svým skvělým vstupem na závodní okruhy, když s ním jezdci Hans Heyer a Clemens Schickentanz v roce 1971 absolvovali legendární čtyřiadvacetihodinovku v belgickém Spa. Hned v tomto závodě dojeli závodníci s Rudou sviní na druhém místě, ve své třídě navíc Rudá svině zvítězila.

Také poslední víkend výstavy „Žijeme Mercedes-Benz“ proběhne zajímavý doprovodný program, když se v sobotu 24. března ve 12 hodin před obchodním domem setkají majitelé vozů Mercedes-Benz, aby se v 15 hodin společně vydali na spanilou jízdu Brnem.

Výstava historických vozů Mercedes-Benz se po skončení expozice v brněnském obchodním domě Vaňkovka přesune na Slovensko do OC Central Bratislava.


PR 16.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar