Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pražská Veteran rallye tak trochu netradičně

Poprvé se startovalo v netradičním termínu i netradičním místě, když pomineme vzpomínkovou jízdu 1000 mil, na zámku v Dolních Počernicích a směrem na východ, resp.severovýchod od Prahy a za druhé proběhla pouze v pátek.

Páteční termín byl možná i důvodem účasti pouhých třiceti posádek, druhý lze přisoudit ne právě dvakrát růžové současné finanční situaci a lidé teď budou i více šetřit. A lecjaká akce s vyšším vkladem není levnou záležitostí. Dřív museli pořadatelé účastníky spíš odříkat. Uvidíme za rok, kdy je v plánu opět 1000 mil československých do Bratislavy a zpátky.
Pražská rallye začínala v zámeckém parku v Dolních Počernicích, kam se sjely posádky převážně z Prahy a okolí, asi nejvzdálenější byli Mirek Krejsa a Eva Snopková z Jablonce nad Nisou. Původně byli přihlášeni s Lagondou, ale protože se s ní vydali přes Alpy na Mille Migia a najezdili bezmála čtyři tisíce kilometrů, tak jí nechali odpočívat. Do Prahy tak přijeli s MG TC.
Naproti tomu si Václav Kafka nenechal ujít příležitost, aby se za pěkného počasí projel v majestátně vyhlížejícím Lincolnu.
Petr Skuhravý usedl tentokrát do vozu Bentley a manželé Profeldovi stihli start a na poslední chvíli s Jaguarem. Mezi automobily jsme objevili i Tatra 87 patřící kdysi panu Kedrštovi, jednomu za zakládacích členů pražského veteránského klubu. Dnes s ní jel a sám bez spolujezdce a vzorně se o ni stará Karel Martinovský.
Přestože dorazilo jen třicet posádek, tak můžeme říct, že převažovala kvalita nad kvantitou, a to je určitě dobře
Bohužel první část tratě do Dětenic vedla nejdřív po východním okraji Prahy za hustého provozu. Teprve za Přerovem nad Labem doprava slábla. Ale pro fotografy prakticky nic zvláštního, kde by stálo zastavit a udělat nějaký ten snímek. Přestávka byla v Dětenicích, kde čekalo „na holotu žrádlo a chlast“ v místní pověstné krčmě. Bohužel zámek byl zadaný a pro veřejnost zavřený. V odpoledních hodinách následoval druhá etapa na Libáň, Zeleneckou Lhotu, Vlčí pole a Mcely do Loučeně, a to už bylo „jiné kafe“. Pěkné silničky mírně zvlněnou krajinou, občas roubená chaloupka.
A pak už jen pěkné prostředí zámku Loučeň, kam se historické automobily vrátily zhruba po měsíci od Councours d Elegance. Teď už čeká pražský Veteran Car Club jen první zářijovou sobotu tradiční Zbraslav – Jíloviště.J.Lasík 14.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar