Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Pražská Veteran rallye se koná už v pátek

Polovina června bývá pravidelně vyhrazena Pražské Veteran Rallye, která je vzpomínkovou jízdou na závod 1000 mil československých. Soutěží se o Pohár našeho slavného závodníka a aristokrata Jiřího Kristiána Lobkowicze.

Letos proběhne trochu netradičně v pátek 15. června a více méně poprvé na trase východně od Prahy. Start je totiž v 9.30 hodin na zámku v Praze-Dolních Počernicích, přestávka mezi 13. a 15. hodinou na zámku v Dětenicích a cíl kolem 16. hodiny na zámku Loučeň.
Jede se za běžného provozu a na trati budou měřené úseky, kdy nejde o rychlost, ale o přesnost času. Cestovní průměr si posádka volí pro měřený úsek od 30 do 60 km/hod.
Nejstarším automobilem bude Chrysler 50, jeden z prvních modelů této dnes již bohužel zaniklé automobilky. Jen o dva roky mladší je Praga Mignon a z roku 1928 pocházejí nádherný Lincoln L pana Václava Kafky, předsedy pořádajícího Veteran Car Clubu , dále Tatra 12 a Praga Alfa. Z Jablonce by měl dorazit Mirek Krejsa s Lagondou 3 litre, rok výroby 1933.
V seznamu pětatřiceti přihlášených vozidel pochází polovina z předválečného období, zbytek startovního pole tvoří automobily do roku výroby 1967 jako například nádherný Bentley Mark IV, Buick Invicta, Jaguar XK 150 nebo Jaguar SS100 nebo Chevrolet Camaro.

JL, 13.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar