Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Pražská Noblesa bude zítra opět noblesní

Rok s rokem se sešel a máme tady opět Pražskou noblesu a její jubilejní desátý ročník, i když historie akce spadá až do roku 1987, kdy Veteran Vintage Club uspořádal závod 1/4 míle Žižkovem. Po několika letech se přesunula na Žižkov, a protože pánové Jan Täubel a Petr Navrátil chtěli uspořádat na závěr sezony zajímavou akci, vymysleli Noblesu.

Jízda pravidelnosti se jede na uzavřené trati Jeremenkovou ulicí. Cílem je dosáhnout ve dvou jízdách stejných časů při průjezdu měřícími body na trati tak, že si jezdec první jízdou určí libovolnou průměrnou rychlost max. do 50 km/h, kterou se bude snažit ve druhé jízdě zopakovat. Měření bude na 0,01s. Překročení průměrné rychlosti 50km/h v jednotlivé jízdě bude znamenat diskvalifikaci.


Na trať 1. jízdy navazuje Spanilá jízda Prahou 4, která se jede podle šipkového itineráře a vede do Modřan, kde bude průjezdní kontrola spojená se zkouškou zručnosti. Soutěží se o pohár starosty MČ Praha 12 pana Milana Maruštíka.


Pomocí itineráře se dostanou účastníci podél Vltavy na Vyšehrad, kde bude fotografování u rotundy sv. Martina a dále zpět do depa.


Na trať 2. jízdy navazuje Spanilá jízda, která zavede všechna vozidla opět na Vyšehrad. Zde budou vozidla zaparkována a vystavena. Pro zájemce je připravena prohlídka vyšehradských kasemat. Vyhodnocení jízdy pravidelnosti a vyhlášení výsledků proběhne na letní scéně na Vyšehradě.


Pohled do seznamu přihlášených je také noblesní, jak se na podnik tohoto typu sluší a patří. Do roku 1940 je přihlášeno 57, do roku 1970 šedesát a 15 motocyklů. Mladší automobil vyrobený po roce 1970 žádný neuvidíte.


Konkrétně se můžete těšit na tři desítky automobilových značek, kromě tradičních českých Laurin Klement, Tatra, Praga, Aero a Škoda se můžete těšit mj. na tři Jaguary E, Lagondu M 45, Bugatti 40, Buick Master, Bentley R type, Rolls Royce Wraith, Plymouth P3.
Nejstaršími automobily jsou Hupmobiel R20 z roku 1911 nebo o 4 roky mladší Ford T nebo Buick MC laughib, rok výroby 1916. Známý renovátor Václav Macháček přiveze tři skvosty - Cadillac 5ř, La Salle a L K Škoda.
Teď si jen musíme přát, aby se umoudřilo počasí a vrátil se pěkný podzimní den, který k Noblese patří.


Časový harmonogram:

8:00 – 10:00 parkoviště Žluté Lázně, parkoviště u botelu Racek, Praha 4 Podolí

10:00 – 12:00 první rozjížďka + jízda Prahou 4 , Prahou 12 a Prahou 2

12:00 – 13:00 přestávka na oběd
13:15 – 14:30 druhá rozjížďka + jízda Prahou 4 a Prahou 2 - Jeremenkova – Vyšehrad
14:30 – 16:00 výstava vozidel v areálu VyšehraduJL 6.10.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar