Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pražská Noblesa 2023 slavila malé jubileum

Jé, je - před patnácti lety odstartovala první Pražská Noblesa ! To to utíká. Zakládající organizací před těmi patnácti lety byl Vetran Vitage Club, Prague Classic Car Centre a hlavně městská část Prahy 4. Depo bylo ve Žlutých lázních a jela se jízda pravidelnosti Jeremenkovou ulicí.

V současné době je depo „závodních strojů“ v bývalém Bránickém pivovaru, ale organizátoři Veteran Vintage Club a Praha 4 včetně jízdy pravidelnosti Jeremenkovou ulicí zůstávají. Rovněž se již tradičně podává k občerstvení chleba se sádlem a škvarky.


Ale k samotnému již patnácté Noblese. Počasí nám přálo, nálada byla skvělá a na startu se sešlo – dle startovní listiny 124 aut a motocyklů. První jízda vedla z pivovaru do Jeremenkovy ulice, kde byl start prvního kola měřené jízdy.

Po projetí trasy se vozidla a motocykly vrátily okružní jízdou přes Prahu 4 zpět do pivovaru. Po tradičním obědě, který sestával z klobásy či párků, následovala druhá jízda. Ta vedla opět do Jeremenkovy, ale cíl byl po projetí Prahou 2 a Prahou 3 na Vítkově.

Zde čekala účastníky prohlídka památníků na Vítkově, prohlídka Vojenského muzea a slavnostní vyhlášení výsledků v krásném atriu muzea. Myslím si, že naplánování prohlídky jak památníku, tak zejména samotného muzea, byla skvělá volba. Nejen to, že muzeum má skvělou expozici, ale přinutilo nás k zamyšlení i nad současným děním u nás, i ve světě. A kdo tam nebyl, vřele doporučuji.


M.Kotlařík 11.10.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar