Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Pozvánka na Podzimní Sosnění

Motoristická sezonu pomalu končí, ale příznivci historických závodních automobilů mají v kalendáři zapsán ještě jeden termín – sobota 5.října. Na autodromu v Sosnové se totiž uskuteční tradiční Podzimní Sosnění.

Zúčastnit se mohou všichni majitelé závodních a sportovních automobilů včetně monopostů F3 a MTX zhruba do poloviny osmdesátých let.

Automobily jsou rozděleny do pěti skupin, přičemž monoposty závodí samostatně. Zváni jsou i majitelé zajímavých historických speciálů, kteří nechtějí závodit, ale chtěli by si vyzkoušet jízdu po uzavřeném okruhu. Na jaře se tady objevil například Václav Kafka s kopií monopostu Alfa Romeo z padesátých let nebo Jan Täubel s dvoumístným vozem Gbelec Sport z roku 1957 s motorem Wartburg. Pro tyto automobily připraví pořadatelé Czech Classic Car Clubu samostatné předváděcí jízdy.

K pravidelným účastníkům patří Jiljí Chmelař s rychlým Mini, několikanásobný mistr Československa v závodech do vrchu.

Mezi přihlášenými je i Škoda Sport, jeden ze dvou vyrobených speciálů pro závod v Le Mans. Na voze z roku 1949 se budou střídat Michal Velebný, šéf renovátorské dílny Škoda Auto a Stanislav Kafka, sběratel závodních a soutěžních škodovek.
Po dopoledních tréninkových jízdách, 2x 15 minut pro každou skupinu, následují odpolední závody, zhruba opět po 15 minutách. Nejdříve podle skupin a poté jsou jezdci rozděleni do skupin podle dosažených časů od nejpomalejších až po nejrychlejší. To znamená, že každý stráví na trati během dne jednu hodinu za přijatelné startovné.

S výjimkou první skupiny, která je vyhrazena jízdě pravidelnosti, tak ostatní startují hromadně, maximálně po dvanácti automobilech.

V pravém double deckeru Leyland, který patří neodmyslitelně k Sosnění, se bude opět podávat lahodná čerstvě pražená káva. Vstupné diváci neplatí.


Více info na www.veteranskerojeni.cz


25.9.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar