Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Podzimní veteránské Sosnění se blíží

V sobotu 6 října se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Podzimním Sosnění. Seznam přihlášených se pomalu plní ve všech kategoriích.

Zatím nejméně přihlášených je v kategorií formulí, a to vzhledem k neúčasti některých stálých účastníků. Pořadatelé věří, že nakonec se deset strojů na startu objeví.
Nejvíce přihlášených je v kategorii 2 – zatím devět automobilů BMW 2002, BMW 1600, MG V 8, Mini atd. V kategorii vozů Škoda je v tuto chvíli sedm zástupců s nejrůznějšími typy vozů Škoda včetně modelu 130 LR i 130 RS.


Největší zájem je o nejsilnější skupinu 5, kam je přihlášeno deset automobilů, které reprezentují mj.vozy Škoda 130 RS, Jaguar XJ40, Renault 5 Turbo nebo Mini Cooper několikanásobného mistra republiky v závodech do vrchu Jiljí Chmelaře


Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech, dopoledne tréninkové jízdy, od 13 hodin pak závody s hromadným startem jednotlivých kategorií. Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů, aby své skvosty předvedli při demonstračních jízdách bez měření času.


Pořadatelé Czech Classic car Clubu rádi přivítají také ostatní majitele zajímavých závodních automobilů, aby předvedli své speciály při tzv. demonstračních jízdách. Jedním z přihlášených je bývalý tovární jezdec Jaroslav Jelínek s kitovou Škodou Octavia.


V pravém double deckeru Leyland, který patří neodmyslitelně k Sosnění, se bude opět podávat lahodná čerstvě pražená káva. Vstupné diváci neplatí.


Více info na www.veteranskerojeni.cz
JL
24.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar