Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Podzimní Sosnění s novinkami

V sobotu 24.září 2022 se opět rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí při Podzimním Sosnění, jehož součástí je 2. sraz automobilů a motocyklů MTX.

Podzimní Sosnění doznalo změny, pokud jde o vlastní závodění. Dvou tréninkových jízd se zúčastní jezdci, kteří své historické i automobily přihlásili do jedné ze tří vypsaných skupin. Samostatnou skupinu tvoří pravidelnost a formule.

Po dle dosažených tréninkových časů rozdělí pořadatel automobily do čtyř skupin, od nejpomalejších po nejrychlejší. V tomto složení budou jezdci mezi sebou soupeřit odpoledne ve dvou samostatných závodech. Každá jízda na kratším technickém okruhu (nikoliv jako na jaře na delší trati) se jeden na osm kol plus jedno zahřívací.


Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů MTX, aby své skvosty předvedli při exhibičních jízdách bez měření času.

Součástí Podzimního Sosnění bude druhý ročník srazu automobilů a motocyklů MTX. Po úspěšné premiéře se letos očekává ještě větší účast majitelů, ať závodních nebo sériových automobilů se značkou MTX, které byly během padesátileté historie vyrobeny v závodech v Plzni, Příbrami, Bukovně nebo Mělníku. Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů, aby své skvosty předvedli při exhibičních jízdách bez měření času.

V tuto chvíli je přihlášeno přes padesát historických automobilů, nejvíce obsazené jsou formule se čtrnácti monoposty MTX.


Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech, dopoledne od 9 hodin tréninkové jízdy, od 13 hodin pak závody s hromadným startem jednotlivých kategorií a ukázkové jízdy.


Vstupné diváci neplatí.


Více info na www.veteranskerojeni.czJL 12.9.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar