Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Plochá dráha veteránů ve Slaném

Po loňském velice úspěšném prvním ročníku Slánského oválu a podle ohlasů se Historic Team Slaný rozhodl, uspořádat celý seriál těchto závodů v letošním roce a to pod názvem Speedway Historic 2012. Seriál je určen pro automobily do roku výroby 1985 (mladší vozy po dohodě s pořadatelem).

První závod se uskuteční již v sobotu 31. března na slánském plochodrážním stadionu. Další kolo seriálu v říjnu a listopadu. V jednání je i jeden závod ve spolupráci s Milanem Bumbou a jeho vratislavickým automuzeem, na plochodrážním stadionu v Liberci-Pavlovicích.
Každý závod se bude skládat z pěti měřených jízd s vestavěnými retardéry pro zpomalení rychlosti. Každá jízda se jede na tři kola, bez rozdílu objemu motoru, poněvadž po loňské zkušenosti slabý - silný výkon motoru nehrál žádnou roli. Pohárem budou odměněna první čtyři místa a první umístěná desítka startujících si připíše body do celkového hodnocení seriálu. Po posledním závodě budou vyhodnocena první čtyři místa za celý seriál a vítěz seriálu se může pyšnit titulem „Mistr Historic“.
Více info na www.historicteamslany.webnode.cz


JL,
7.3.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar