Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Žáček sbíral poháry ve Vírských serpentinách

V rámci mezinárodního seriálu v závodech do vrchu Maverick Hill Climb Czech startoval Petr Žáček se svým Audi Sport Quattro S1 na trati Vírské serpentiny u Bystřice nad Perštejnem.

Sobotní první závodní jízda proběhla pro všechny zúčastněné za slunečného počasí. To se však změnilo těsně před startem do druhé závodní jízdy. Pořadatel vyhlásil mokrý závod a umožnil všem startujícím přezout na mokré pneumatiky. Tím byla druhá závodní jízda i přes silný déšť regulérní pro celé startovní pole. Výsledek závodu pro TEAM LEGENDY dopadl velmi dobře. Petr Žáček vyhrál třídu H+2000 a ovládl i historiky v absolutním hodnocení. V absolutním hodnocení i se soudobými vozy obsadil krásné šesté místo.


Nedělní počasí bylo po celý den stálé, což umožnilo soustředit se na našem trhu nově testované pneumatiky Hossier z distribuce firmy Protlum. Ty se bez jakéhokoliv kompromisu osvědčily a přispěly k zlepšení času o téměř tři vteřiny na jedné jízdě než v předchozí sezoně.


Hodnocení víkendu: „Po tomto závodním víkendu se posouváme v sezonním hodnocení seriálu na první místo v historicích. Velké díky patří mechanikům za vzornou péči o vůz i pořadatelům a traťákům za obětavou práci,“ říká Petr Žáček a dodává"Těšíme se na Vás všechny na závodech do vrchu v Násedlovicích ve dnech 29. a 30. července."PR 19.6.2024

Foto : Czech hillclimb Photographs
Foto Lenka Ondráčková

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar