Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Žáček sbíral body v Náměšti nad Oslavou

Tradiční závod automobilů do vrchu Zámecký vrch Mann -Filter 2024 byl pro Petra Žáčka a jeho Audi Sport Quattro S1 vstupním závodem do již rozběhnutého mezinárodního seriálu v závodech do vrchu Maverick Hill Climb Czech.

Sobotní závod byl zároveň testem nového motoru jeho závodního speciálu a nové značky pneumatik. Závod dopadl velmi dobře. Vyhrál třídu H+2000 a ovládl i historiky v absolutním hodnocení. V absolutním hodnocení i se soudobými vozy obsadil dokonce v sobotu skvělé páté místo.


Nedělní závod probíhal ve stejném duchu. Technika po zimní přípravě fungovala bezchybně. Dokonce se podařilo obhájit vítězství ve třídě i historicích a v poslední závodní jízdě dokonce zajel svůj osobní rekord na této trati.


V pořadí i se soudobými vozy obsadil pěkné čtvrté místo. Petr Žáček hodnotí závodní víkend jako velmi úspěšný a těší se na vás na dalším závodě 15. – 16.června ve Víru Bystřici nad Perštejnem.


„Na závěr bych rád představil dva chlapíky co se o mě a moje auto starají na závodech, jsou to bratři Mirek a Roman Langovi. Jsem rád, že je mám,“ děkuje Petr Žáček.JL 7.5.2024
foto Radovan Stránský

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar