Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Žáček o závodě do vrchu v Násedlovicích

Na trati v Násedlovicích pokračoval v pořadí čtvrtým závodem osmidílný seriál závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech – Memoriál Stanislava Firla. Po celý víkend panovaly přímo tropické podmínky, které kladly vysoké nároky jak na techniku, tak na jezdce. Teploty v kokpitech vozů přesahovaly až 80 stupňů Celsia.

Mezi startujícími byl opět Petr Žáček se svým atraktivním Audi Sport Quattro S1, který se s námi podělil o dojmy ze závodů: „V sobotním závodě, který tvořily dvě jízdy na trati dlouhé 2210 metrů se mi podařilo zajet šesté místo absolutně a první v kategorii historických vozů. V nedělním závodě jsem ještě zrychloval, atakoval jsem čas 1.09.15 a chtěl se dostat na 1.08. Bohužel technická závada z důvodu únavy materiálu mé snažení ukončila v druhé jízdě. Výsledkem bylo druhé místo ve třídě a čtvrté absolutní v historicích. Do třetí nepovinné jízdy jsem už bohužel nenastoupil.“


Seriál závodů pokračuje 13. a 14.července VRBENSKÝ VRCH ve Vrbně pod Pradědem, ale v tuto chvíli je start Petra Žáčka ohrožen. Ovšem za pomoci přátel věří, že se podaří motor opravit.


JL 2.7.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar