Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Petr Žáček hodnotí závody na Ještěd

Závody automobilů do vrchu – Maverick Euro Cup a Mistrovství ČR pokračovaly třetím dějstvím s názvem Hostr Prix Liberec 2023. O krásném prosluněném víkendu si vrchaři poměřili sílu závodních speciálů a svých schopností na Ještědu.

Bez pochyb se jedná o jednu z nejhezčích tratí v České republice s délkou tři a půl kilometru, s převýšením 218 metru a se čtrnácti zatáčkami. V závodě jsem s AUDI SPORT QUATTRO S1 v sobotu vybojoval v historicích první místo místo před Mitsubischi Lancer EVO III, Lancií Beta, Renault 5 Turbo a BMW E30 IX a šesté místo absolutně.

V nedělním závodě jsem po první závodní jízdě s náskokem pěti sekund musel pro závadu převodovky odstoupit ze závodu. Přestože jsme se pokusili vyměnit vadnou převodovku za novou. Bohužel vyměnit jsme ji nestihli včas, a do poslední třetí závodní jízdy jsem nemohl odstartovat.


I tak odvedli mechanici Roman Lang a Miroslav Lang kus pořádné práce a auto je již nyní připravené na další víkend. Tentokrát na motoristickou slavnost LEGENDY v Praze (www.legendy.cz) kam vás tímto zvu.


Těším se na Vás v Praze


Petr Žáček 23.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar