Petr Žáček bodoval v Albrechticích u Lanškrouna

V rámci mezinárodního seriálu v závodech do vrchu Maverick Hill Climb Czech startoval o víkendu Petr Žáček se svým Audi Sport Quattro S1 na trati v Albrechticích u Lanškrouna. Sobotní i nedělní závod proběhl za tropického počasí.

Výsledek závodu dopadl velmi dobře, Petr Žáček vyhrál třídu H+2000 a ovládl i historiky v absolutním hodnocení po oba dny. V absolutním hodnocení i se soudobými vozy obsadil v sobotu osmé a v neděli deváté místo. O menší drama se postarala v jediné nedělní tréninkové jízdě rozpadlá pojistka jistící palivové čerpadlo, závada byla rychle odhalena a trénink Petr Žáček s menším zpožděním dokončil.

Petr Žáček hodnotí víkend jako velmi vydařený. Auto až na drobné zazlobení v nedělním tréninku fungovalo výborně, a tak mohl využil jeho potenciálu na maximum. Přičítá si tak další body do hodnocení v seriálu.

Poděkování patří organizátorům za uspořádání závodu, soupeřům za krásný sport, divákům za nádhernou atmosféru. Na výborném výsledku se nepochybně podílel celý jeho team, který se o auto obětavě staral.

Těšíme se na Vás všechny na závodech do vrchu v Divákách ve dnech 9. a 10. září 2023.