Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Peckovské náměstí bylo plné veteránů

Za krásného slunečného počasí se v neděli 21. května na Pecce a okolí uskutečnil 2. ročník motoristické a společenské akce Veteránem okolo Pecky, který se letos jel jako Memoriál Tomáše Hanka.

Vystaveno bylo více jak osmdesát veteránů a téměř šedesát z nich se vydalo na sedmdesátikilometrovou trasu. Na ní čekalo na účastníky sedm průjezdních kontrol, kde plnili úkoly, dostávali razítko, nebo opisovali písmeno. Jelo se podle šipkového itineráře.

Navíc je na cestě čekaly turistické zajímavosti jako replika větrného mlýna nad Borovnicí, výhledy na zasněžené vrcholky Krkonoš nebo přejezd hráze přehrady Les Království.


Vedle motocyklů a osobních automobilů byly k vidění krásně zrestaurované historické traktory, hasičská "erena", nebo Tatra 805. Velkým lákadlem byl rovněž originální vůz LIAZ s nímž v roce 1985 absolvoval Jiří Moskal slavnou soutěž Paříž – Dakar.


Ve startovním poli byla zastoupena řada automobilových i motocyklových značek v čele s různými typy škodovek, Fordy, VW, Mercedesy, ale i Porsche, Renault, Trabant, Fiat, Praga, Aero a další.

V poli účastníků byly také zajímavé osobnosti – autokrosový Mistr Evropy Ondřej Medlík, účastnice Dakaru Olga Roučková, Ondřej Martinec, nejlepší český pilot letošního Dakaru Classic, autokrosový nestor Lubor Zívr, dlouholetá soutěžní posádka automobilových rallye Václav a Zuzana Petrtýlovi.


Akci navštívilo velké množství diváků, kteří vytvořili příjemnou atmosféru. Všichni, kteří soutěž dokončili, obdrželi v cíli pamětní list a medaili. Vyhlášeni pak byli podle trestných bodů vždy první tři ve všech kategoriích. Velké poděkování patří všem účastníkům, ochotným pořadatelům, Městysu Pecka a také místním občanům, kteří "odparkovali" svá vozidla z náměstí po dobu konání akce a umožnili tak hladký průběh.


Vítězi kategorií


kategorie 1 – motocykly do roku 1945
Martina Kuková – Royal Enfield

kategorie 2 – motocykly 1945+
Tomáš Rybář – Dněpr


kategorie 3 – automobily do roku 1945
Jaroslav Nosek -Praga Picollo


kategorie 4 – automobily 1945+:
Václav Petrtýl – Triumph SpitfirePavel Vydra
25.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar