Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Oslavy 100 let Citroënu v České republice

Na motoristické slavnosti Legendy značka Citroën oficiálně zahájila v České republice oslavy 100 let Citroënu. Největší oslava se ovšem uskuteční 7.září na letišti v Praze Letňanech.

Jeden z nejslavnějších automobilových průmyslníků přišel na svět v roce 1878 v Paříži ve smíšené holandsko-polské rodině židovského obchodníka s citrusovými plody. Původně se jmenoval Limoenman. Jeho dědeček si ale změnil jméno na Citroën, což je holandský výraz pro citron. Když se později otec přestěhoval do Paříže, tak si upravil francouzskou výslovnost svého jméno přidáním teček nad „e“.

Klíčovým momentem byla pro Andre Citroëna inspirace šípového ozubeného kola na mletí mouky, jehož účinností, tichostí a odolností byl natolik fascinován, že v roce 1902 vložil všechny finanční prostředky pro získání ochranné známky a patentu na jeho výrobu. Tím svůj osud a image značky navždy spojil se symbolem dvojitého šípu.

Tyto informace a mnoho dalších zajímavostí jste se mohli dozvědět na panelech z historie, které doplňovaly expozici Citroënu na legendách. Pokud jste tak neučinili, tak budete mít ještě možnost v září.

Počasí vyšlo krásně a davy návštěvníků v expozici francouzské značky svědčily o tom, že veterány i nové Citroëny táhnou. Šestnáct krásných veteránů a šest nových modelů, včetně Berlinga s autostanem reprezentovalo důstojně vývoj značky Citroën za 100 let. Vše doplnily panely s historií, skvělá nabídka “Experience café & baru” a 2CV cross s “kachnami” na dálkové ovládání.

Každý den byl slavnostně rozkrájen dort, v sobotu za přítomnosti Lucie Kovandové – modelky a finalisty české miss 2019, v neděli krájel dort, letitý „citroënář“ Marek Eben. V dortu bylo vždy ukryto překvapení v podobě voucheru na zápůjčku vozu Citroën na týden s plnou nádrží, takže každý den se radovali tři výherci z této skvělé ceny.


Největší oslava bude 7. září

Již dnes se můžete zaregistrovat na jedinečnou akci pořádanou ve spolupráci se „DNEM LETIŠTĚ LETŇANY” první sobotu v září v Letňanech. Každý registrovaný účastník získá ve stánku Citroën malý dárek. Navíc bude mít možnost zúčastnit se specializovaných workshopů a přednášek.

Přijďte obdivovat krásné veterány Citroën, které se v takovém počtu na jednom místě v České republice ještě nesetkaly. Předpokládá se účast sedm desítek veteránů. Můžete se tak seznámit s ikonickými modely, které ve své době udávaly směr vývoje automobilismu, sportovními vozy, dodávkami HY, 20 „kachnami” a dalšími jedinečnými vozy značky Citroën. Na místě bude také výstava francouzských motokol značky Motobécane.

Vyzkoušejte si můžete některý z nových vozů Citroën při testovací jízdě. Připraveno bude 20 modelů a v testovacím centru také vozy Berlingo a Spacetourer se střešními stany a kempingovou výbavou AUTOHOME.

Na výstavě 100 let Citroën si můžete projít celou historii, vývoj, inovace a úspěchy značky Citroën. Zároveň na vás bude čekat film o historii značky. Po celý den se také můžete zúčastnit workshopů a přednášek na zajímavá témata, a to jak z historie, tak i z aktuálního dění ve světě značky Citroën.

Nenechte si ujít doprovodný program pro celou rodinu. Navštívit můžete krytou FUN zónu, kde jsou k dispozici modelové autodráhy, simulátory, dětský koutek a chill-out zóna. Čekají vás také venkovní šlapací káry na dopravním hřišti četníka ze St. Tropez nebo soutěž o nejlepší čas v 2CV CROSSU s modely na dálkové ovládání. Po celou dobu trvání akce bude možno kromě klasického občerstvení zakoupit také typické francouzské občerstvení a nápoje.
V butiku Citroën Origins si můžete přímo na místě zakoupit stylové dárkové předměty ze speciální kolekce 100 let Citroën. Dárkové předměty si můžete také pořídit přímo u dealerů Citroën.

Ve stejnou dobu a ve stejném areálu probíhá akce „DEN LETIŠTĚ LETŇANY” , kde si můžete prohlédnout historická letadla na zemi i ve vzduchu, leteckou show i letadla současné produkce.


Citroën + JL 30.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar