Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Oslava 60. výročí modelu Škoda Felicia zítra v Kvasinách

Společnost ŠKODA AUTO uspořádá zítra před výrobním závodem v Kvasinách setkání příznivců dobových vozů ŠKODA FELICIA. Akce se koná na počest 60. výročí tohoto modelu. Součástí akce bude i výstava současných modelů značky ŠKODA spojená s nabídkou předváděcích jízd.

„Jsme hrdí na to, že můžeme oslavit významné výročí tohoto historického modelu v závodě v Kvasinách, který prošel rozsáhlou modernizací a ve kterém byly za více než 70 let vyrobeny tisíce vozů značky ŠKODA,“ říká ředitel závodu Kvasiny Jiří Černý. „Výroba vozů značky ŠKODA v Kvasinách začala v roce 1947 s modelem ŠKODA SUPERB, který je dodnes vlajkovou lodí značky,“ dodává Černý.

Majitelé dobových modelů ŠKODA FELICIA se sejdou před výrobním závodem v Kvasinách, aby tu společně se širokou veřejností oslavili 60. výročí tohoto modelu. Do kvasinského závodu zavítají hrdí majitelé vozů ŠKODA FELICIA z České republiky, Slovenska, Německa a Rakouska. Kabriolet ŠKODA FELICIA sjel poprvé z výrobní linky před 60 lety v závodě v Kvasinách, tehdy pod označením ŠKODA 450. Zde se montoval od roku 1958 do roku 1964. V současné době se zde vyrábějí vozy ŠKODA modelových řad SUPERB, KODIAQ a KAROQ.

Téměř stovka vozů při spanilé jízdě projede řadou obcí a měst v okolí závodu. Vozidla startují v 8:30 v České Skalici a budou pokračovat přes Velkou Jesenici, Slavětín, Bohuslavice, Pulice a Dobrušku.

Cíl trasy bude v 9:15 před závodem ŠKODA AUTO Kvasiny. Kromě původních vozů ŠKODA FELICIA se mohou návštěvníci těšit i na výstavu aktuálních modelů značky ŠKODA. V některém z nich mohou absolvovat předváděcí jízdu.

Výrobní závod ŠKODA AUTO Kvasiny je otevřen také veřejnosti. Společnost ŠKODA AUTO nabízí dvouhodinové komentované prohlídky, kde se zájemci dozví o historii a současnosti závodu. Zkušení průvodci provedou návštěvníky svařovnou a montáží. Exkurze jsou bezplatné a konají se od pondělí do soboty, v době od 8:00 do 17:00 hod. Prohlídka je možná v českém, případně německém jazyce. Konkrétní termín návštěvy si mohou zájemci předem dohodnout s návštěvní službou v Mladé Boleslavi buď telefonicky, nebo e-mailem.

Více informací se dozvíte na webových stránkách ŠKODA Muzea.


Škoda 11.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar