Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Ondřejovský krpál prověřil veterány

Přemýšleli jsme, proč se veteránská soutěž v Posázaví jmenuje Ondřejovský krpál, ale když jsme se podívali na plánek trasy, tak nám to bylo jasné. Soutěž má dva měřené úseky, pokaždé od Sázavy v Choceradech do Ondřejova, tedy s převýšením 183 metrů.

Start byl v Ondřejově, a nejdříve se jelo do Chocerad k prvnímu měřenému úseku do Ondřejově a zase hned s kopce dolů do Senohrab a dále přes Pyšely, Poříčí, Čerčany, Kozmice opět do Chocerad. Tady čekal druhý úsek, v němž bylo třeba zajet stejný čas jako poprvé. Poté trať pokračovala přes Jevany na náměstí do Kouřimy. Po obědě a odpočinku se posádky vrátily do Ondřejova, aby si počkaly na výsledky.


K Ondřejovskému krpálu se sjela více než šedesátka automobilů od předválečných jako Praga Piccolo nebo Baby, Tatra 57, Aero 1000 a Austin 10 přes poválečnou Škodu Tudor, britské Triumphy a MG, americké křižníky Oldsmobile a Cadillac až po osmdesátá léta, tedy Wartburgy, Trabanty nebo Š 120 či S 130. Právě škodovky v dosti nepříliš vzhledném stavu nám k veteránské akci moc nepasovaly. Ale chápeme, každý z okolí se chce ukázat.


Motocyklovou přehlídku patnácti strojů tvořily převážně Jawy, které doplňoval například Ogar, Čezeta, BMW R50 a R60 nebo Royal Enflield. Pozornost budil na ondřejovské návsi originální závodní Ariel, který se však na trase neobjevil.


Zajímavosti byly i dvě štábní Tatry 804 a 803 z padesátých let. V jedné jsme poznali automobil pana Randy, s nímž jsme připravovali někdy před dvaceti lety reportáže pro časopis OffRoad. Jsme rádi, že oba cenné a unikátní automobily jsou stále v provozuschopném stavu.


Posázavský klub historických vozidel připravuje letos ještě na 25.srpna Posázavskou rallye na zámku Berchtold na 6.října Ondřejovskou 8.JL 5.6.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar