Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ondřejovský krpál prověřil veterány

Přemýšleli jsme, proč se veteránská soutěž v Posázaví jmenuje Ondřejovský krpál, ale když jsme se podívali na plánek trasy, tak nám to bylo jasné. Soutěž má dva měřené úseky, pokaždé od Sázavy v Choceradech do Ondřejova, tedy s převýšením 183 metrů.

Start byl v Ondřejově, a nejdříve se jelo do Chocerad k prvnímu měřenému úseku do Ondřejově a zase hned s kopce dolů do Senohrab a dále přes Pyšely, Poříčí, Čerčany, Kozmice opět do Chocerad. Tady čekal druhý úsek, v němž bylo třeba zajet stejný čas jako poprvé. Poté trať pokračovala přes Jevany na náměstí do Kouřimy. Po obědě a odpočinku se posádky vrátily do Ondřejova, aby si počkaly na výsledky.


K Ondřejovskému krpálu se sjela více než šedesátka automobilů od předválečných jako Praga Piccolo nebo Baby, Tatra 57, Aero 1000 a Austin 10 přes poválečnou Škodu Tudor, britské Triumphy a MG, americké křižníky Oldsmobile a Cadillac až po osmdesátá léta, tedy Wartburgy, Trabanty nebo Š 120 či S 130. Právě škodovky v dosti nepříliš vzhledném stavu nám k veteránské akci moc nepasovaly. Ale chápeme, každý z okolí se chce ukázat.


Motocyklovou přehlídku patnácti strojů tvořily převážně Jawy, které doplňoval například Ogar, Čezeta, BMW R50 a R60 nebo Royal Enflield. Pozornost budil na ondřejovské návsi originální závodní Ariel, který se však na trase neobjevil.


Zajímavosti byly i dvě štábní Tatry 804 a 803 z padesátých let. V jedné jsme poznali automobil pana Randy, s nímž jsme připravovali někdy před dvaceti lety reportáže pro časopis OffRoad. Jsme rádi, že oba cenné a unikátní automobily jsou stále v provozuschopném stavu.


Posázavský klub historických vozidel připravuje letos ještě na 25.srpna Posázavskou rallye na zámku Berchtold na 6.října Ondřejovskou 8.JL 5.6.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar