Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Olympia Rallye Revival s Röhrlem kousek od hranic

V neděli 7. srpna odstartovala z německého Kielu největší rally historiků: Olympia Rally '72 Revival. Akce, která byla součástí XX. Olympijských her 1972 v Mnichově a Kielu, se účastní na 250 historických vozů, z toho byla řada rallyových speciálů.

Za jejichž volanty v dílčích etapách objevily opravdové legendy. Jednou z nich byl i fenomenální Walter Röhrl, který si nemohl nechat ujít tuto příležitost. Vždyť právě poslední sobotní etapa vede přes městečko, v němž dnes žije se svojí paní Monikou.


Walter Röhrl, který své první vavříny sbíral právě s vozy značky Opel, vystřídal v etapě z Kolína nad Rýnem do Speyeru hned dva Opely – a připomněl tak letošní 160. výročí existence firmy Opel. Ráno odstartoval s vozem Opel Kadett GT/E Coupé, po polední přestávce v Pferdsfeldu přesedl do Ascony 400 ročníku 1982. Právě s Asconou 400 získal Röhrl největší úspěchy, včetně vítězství v Rally Monte Carlo 1982.


Třicet minut před startovním polem pojede Opel Commodore, první automobil Waltera Röhrla v roli profi jezdce. S tímto automobilem absolvoval v roce 1973 Rallye Monte Carlo.S Opelem Kadett Coupe nechybí Wolfgang Hauck, vítěz Barum Rallye v roce 1973.Na trase a v jednotlivých etapových destinacích mohli diváci obdivovat i další modely logem blesku na kapotě. Vzhledem k názvu rally nemohl chybět vůz Opel Olympia, konkrétně model Olympia 1100 SR z roku 1967 s motorem o výkonu 44 kW/60 k. A také neméně legendární Kadett Rallye, který v 70. letech pilotovalo švédské rallyové eso Anders Kulläng.Sobotní etapa vede z Řezna (start 7.30 h) přes Schwarzach (pausa na kávu), Deggendorf, Plattling (oběd a zkouška na plochodrážním stadionu), Landshut do Mnichova. Vzhledem, že trať (ca 8.30 h) vede několik kilometrů jižně od Chamu, tak mají i čeští fandové příležitost vidět krásné automobily pár kilometrů od hranic.Všechny informace včetně tratě najdete na www.olympiarallye.comNa
trati rally se ale objevila i horká současnost značky Opel, protože automobilka zapůjčila pořadatelům zcela novou plug-in hybridní Astru. Nejnovější generace bestselleru kompaktní třídy přitahuje pozornost díky originální masce Opel Vizor, uvnitř zaujme digitalizovaným přístrojovým štítem Pure Panel a špičkovými technologiemi. Elektrifikovaný Opel má systémový výkon 133 kW/180 k a pohonná jednotka se chlubí točivým momentem až 360 Nm. V čistě elektrickém režimu dokáže pětidveřový kompakt ujet až 60 km bez lokálních emisí (dle normy WLTP).
JL + Opel 12.8.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar