Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Oldtimer Express Praha-Atény startuje od pražského NTM

Již tuto sobotu 4. května se milovníci historických vozů setkají u Národního technického muzea v Praze, odkud slavnostně odstartuje vytrvalostní jízda českých veteránů mířící do Atén. Přijďte se podívat a soutěžte o 10.000 Kč na palivo.

Startovat se bude ráno mezi 7. a 10. hodinou, přičemž slavnostní start prvního vozu je naplánován na 7:30 h. Časný start absolvují posádky z důvodu délky první etapy, která měří skoro 600 km a končí u rakouského jezera Wörthersee. . Trasa povede české veterány přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Černou Horu, Albánii a Řecko. Do cíle dorazí Oldtimer Express po pěti etapách na Den vítězství ve středu 8. května. Cílem vytrvalostní jízdy není být nejrychlejší, ale dojet do cíle.

Diváci se vedle přehlídky krásných strojů mohou těšit i na setkání s hvězdami ankety Zlatý volant jako je pětinásobný vítěz 24 hodin Le Mans a jezdec formule 1 Emanuele Pirro, čerstvá držitelka Ceny Elišky Junkové česko-slovenská závodnice Katarína Kývalová, nebo Gregorio Lavilla, bývalý motocyklový závodník a šéf světového šampionátu WorldSBK.


„Máme přichystané ještě jedno překvapení v podobě vzácné osobnosti, která přijde pozdravit posádky i diváky na start. Jeho jméno, ale zatím nemohu prozradit,“ láká na start hlavní organizátor Oldtimer Expressu Josef Zajíček.


Na fanoušky, ale na startu budou čekat i soutěže o hodnotné ceny. Mohou vyhrát například vstupenky na Mistrovství světa superbiků na mosteckém autodromu (19.–21.července), nebo tankovací kartu s kreditem 10.000 Kč od společnosti ORLEN, která je jedním hlavních partnerů akce.


Oldtimer Express je vytrvalostní jízda českých veteránů, která během pěti dnů překoná skoro 2500 km a doputuje až do Atén. V sobotu ráno budou na startu více než čtyři desítky historických vozů a fanoušci jsou srdečně zváni, aby se přišli podívat a podpořit posádky. Na pestré startovní listině najdete například vzácný kabriolet BMW 327 z roku 1941, se kterým jede Josef Zajíček, zakladatel a duchovní otec Oldtimer Expressu.


Vedle početného zastoupení vozů BMW bude na startu například i Aston Martin 15/98 z roku 1937, nebo o rok mladší Praga Piccolo. Své zastoupení mají ve startovním poli samozřejmě také české Tatry a škodovky. Vedle několika Porsche, Jaguarů a Mercedesů pak bude startovat Ferrari, ale i jeden Trabant a mnoho dalších krásných vozů.


Účastníky Oldtimer Expressu čeká nabitých pět etap, které je provedou rakouskými a slovinskými Alpami, jadranským pobřežím, Černou horou, Albánií a samozřejmě Řeckem. Připraveno je několik zajímavých zastávek. Jednou z nich bude soutěžní jízda pravidelnosti na závodním okruhu Grobnik v chorvatské Rijece. Závěrečnou pátou etapu pak posádky zakončí v Aténách na starověkém stadionu Panathinaiko. Velkolepý stadion postavený v roce 556 př. n. l. z bílého mramoru se stal v roce 1896 dějištěm I. novodobých olympijských her a pojme až 80.000 lidí. V Aténách závod vyvrcholí slavnostním vyhlášením a společným galavečerem.


Více informací na www.oldtimer-car.cz/oldtimer-express.O
Oldtimer Expressu

Oldtimer Express je vytrvalostní jízda českých veteránů, která spojuje vášeň pro klasická auta a cestování. V prvním ročníku se 23 posádek vydalo z Prahy do Istanbulu. V roce 2024 jede už 43 posádek a v olympijském roce míří do Atén. Start se uskuteční 4. května 2024 mezi 7. a 10. hodinou od Národního technického muzea v Praze. Trasa povede české veterány přes Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Černou Horu, Albánii a Řecko. Do cíle dorazí Oldtimer Express po pěti etapách na Den vítězství ve středu 8. května. Cílem vytrvalostní jízdy není být nejrychlejší, ale dojet do cíle. Hlavním organizátorem akce je Josef Zajíček, majitel Autodromu Most a hodinářské manufaktury ROBOT.PR 2.5.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar