Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

O ŠKODA Muzeum je stále velký zájem

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi je nejen výkladní skříní bohaté historie automobilky ŠKODA, ale i multifunkčním objektem pro řadu kulturních a společenských akcí. Za uplynulý rok 2017 si jeho expozice prohlédlo rekordních 254 143 návštěvníků, což představuje nárůst o 5 % oproti roku 2016.

„Prezentace automobilové historie moderní formou s využitím multimediálních prvků má úspěch, těší nás, že kontinuálně roste počet tuzemských i zahraničních návštěvníků. Snažíme se pro ně připravit vždy i něco navíc, třeba ve formě krátkodobých tematických výstav či atraktivních kulturních pořadů,“ komentuje rekordní návštěvnost Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi.


Vedle českých zájemců o automobilovou historii značek ŠKODA a Laurin&Klement, kteří tvořili téměř 60 % z celkového počtu návštěvníků, si atraktivní výstavní expozice zařadilo v roce 2017 do svého programu mnoho zahraničních hostů. Nejvíce jich přicestovalo z Německa, Nizozemska, Chorvatska, Dánska, Polska, Francie, nechyběli ani hosté z Číny, Austrálie, Ruska nebo USA.


Velký návštěvnický úspěch sklidily krátkodobé výstavy, například Úspěchy vozů ŠKODA na Rallye Monte Carlo či výstava ŠKODA FAVORIT - 30 let od premiéry. Z kulturních akcí na půdě ŠKODA Muzea měly velký ohlas koncerty Vojtěcha Dyka, skupiny Wohnout, zpěvačky Tonyi Graves a Marty Kubišové.


I pro letošní rok je naplánována celá řada atraktivních akcí, a to od abonentních cyklů, přes tematické výstavy (např. o historii reklamy L&K a ŠKODA, úspěších na poli motorsportu či výstava k výročí 100 let vzniku Československa), až po koncerty hudebních skupin ATMO MUSIC, MIG 21 či Barbory Polákové.


Vedle hlavní expozice ŠKODA Muzea si mohou návštěvníci prohlédnout atraktivní zrekonstruovaný depozitář s vystavenými sportovními vozy a prototypy. Stále oblíbenější je i možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů ŠKODA AUTO, a to na základě předchozí objednávky. Návštěvu ŠKODA Muzea lze pak zkombinovat i s prohlídkou nevšedních exponátů partnerského Leteckého muzea Metoděje Vlacha na letišti v Mladé Boleslavi, svět techniky a velkých konstruktérských počinů pak mohou návštěvníci poznat v areálu Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Pro všechna uvedená muzea lze získat zvýhodněné kombinované vstupné.

Škoda 18.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar