Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Nová expozice v Památníku F. Porsche

Památník rodáka Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou připravil novou expozici automobilů Porsche. Zapůjčení vozů z Porsche muzea ve Stuttgartu zajistila společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce a prodejce vozů Porsche v ČR.

V rodné obci Ferdinanda Porsche se otevřela nová expozice představující tři unikátní vozy Porsche. Jedním je účastník východoafrické Safari Rally, legendární Porsche 911 SC s označením Safari. Tento unikátní model z roku 1978 je k vidění v barvách závodního týmu Martini Racing. Dalším vystaveným modelem je Porsche 911 Turbo, první sportovní vůz na světě s turbomotorem. Třetí vystavený vůz Porsche Cayenne E1 Hybrid s řezy v karoserii demonstruje komponenty hybridního pohonu.
Pozvání na výstavu závodních vozů od zástupců společnosti Porsche Inter Auto CZ, přijal i český malíř, kostýmní výtvarník i automobilový závodník pan Theodor Pištěk. Pan Pištěk byl prvním majitelem vozu Porsche 356, kterého se vyrobilo pouhých 82 363 kusů na světě. Tento model byl prvním výstavním kouskem v památníku F. Porsche při otevření v roce 2010. Jeho návštěva měla i další důvod. V současné době natáčí dokument o automobilech Porsche, které jsou jeho životní vášní. Při této příležitosti měl český umělec možnost usednout za volant modelu 911 Carrera S Cabriolet a zavzpomínat tak na doby svého závodění.
Stálá expozice věnující se životu a dílu slavného vratislavského rodáka Ferdinanda Porsche byla otevřena v rámci Multikulturního centra VRATISLAVICE 101010 v říjnu 2010. Unikátní výstava, jejímž partnerem je společnost Porsche Inter Auto CZ, nabízí návštěvníkům vzpomínkovou expozici o meznících v životě slavného konstruktéra a současně láká milovníky automobilů do historie značky, kterou založil.

Otevřeno pondělí až pátek, od 8:30 - 11:00 a 12:00 – 17:00 hodin


JL, 13.7.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar