Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nostalgie Rallye Radbuza - nová pravidelnost

Z mistrovství České republiky v rallye od letošní sezóny „zmizela“ kategorie rallye pravidelnosti, a tak se chopili příležitosti noví nebo staronoví pořadatelé.

Vedle seriálu Historic (aktuálně Pecka, Jizera, České středohoří), kde se pravidelnost jezdí už více let, se již několikrát jela Rallye Úslava Revival Blovice po stopách bývalých blovických erzet. Nově se pojede 23. září Nostalgie Rallye Radbuza s centrem ve Stodu. Jedná se o další soutěž, která je zaměřená na přesnost orientace a dodržení stanovené průměrné rychlosti. Navíc na soutěžích tohoto typu vládne velice přátelská atmosféra a posádky si v případných nesnázích automaticky pomáhají.Organizátoři očekávají start více jak třiceti posádek, které se vydají na trať dlouhou 125 kilometrů s devíti měřenými úseky. Z doposud přihlášených vozů jsou tu například Lancia Delta, Opel Ascona B, několik felicií a favoritů, VW brouk, Opel Calibra, Suzuki Swift. Ale objeví se zde i replika vozu Porsche 550 Spyder. Řada dvojic absolvovala již zmiňovanou Rallye Úslava Revival, ale přihlásili se i nováčci. Pořadatelem akce je ARK Plzeň za podpory města Stod.


Nostalgie Rallye Radbuza startuje ze Stodu v sobotu 23. září v deset hodin od kulturního domu, kde je i centrum a cíl. Příjezd první dvojice na cílovou rampu je očekáván ve 13:30 hodin. Poté ještě účastníci absolvují spanilou jízdu ke klášteru Chotěšov a v 17 hodin je čeká vyhlášení výsledků.


Pavel Vydra

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar