Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Nenechte si ujít závodní premiéry v Sosnové

Autodrom v Sosnové byl v minulých letech svědkem mnoha motoristických podniků s moderními automobily, ale ještě nikdy tady neburácely závodní automobily z období mezi světovými válkami nebo z 50. let. To se změní v sobotu 14. května.

Jen výjimečně můžete tyto unikátní automobily vidět na uzavřeném okruhu. Proto byste si neměli nechat ujít příležitost pokochat se krásou starých strojů. Jen předválečných závodních automobilů se představí dvanáct, včetně Bugatti, Maserati, Wolseley, MG, Walter. A když je řídí třeba Miroslav Krejsa nebo Standa Profeld či Vojta Masojídek, tak se tají dech.S „novodobou“ Bugatti 37 NE umí být také pěkně rychlá Markéta Profeldová. S nejstarším automobilem Bugatti 13 z roku 1922 nebude chybět Jakub Stauch, který ví o těchto automobilech snad všechno. Prakticky málo známý automobil Sénechal SS (1924) přiveze Karel Kupka, a tak bychom mohli pokračovat.


Pokud jde o automobily z 50. let, potom se diváci, kteří mají vstup zdarma, mohou těšit mj. na dva závodní Talboty, Aero Minor, tři Tatry 607 Monopost, Škodu Sport a hlavně Škodu 1100 0HC a 1100 Coupé, která bude mít jízdní premiéru. Samostatnou kapitolu představují automobily MTX od formulí až po nejnovější Beach Buggy. Celkem je přihlášeno na padesát historických automobilů.
Sosnová Classic ale není jen o automobilech, ale také setkání zajímavých osobností včetně dvou mistrů světa – Stig Blomqvista a Jana Kopeckého. Oba se představí také v rámci exhibičních jízd s automobily Škoda.


Oficiální začátek akce Sosnová Classic je stanoven na 13 hodin, ale už od ranních hodin budou probíhat tréninkové a závodní jízdy Jarního Sosnění, v němž se představí na šedesát historických závodních a sportovních automobilů včetně formulí (1967 až 1985). Polední pauzu ještě vyplní jízda pravidelnosti Jarní rally s automobily od roku 1925 až 1978.


Premiérový den se závodní historií zakončí od 17 hodin koncert skupiny Čechomor. A připomínáme diváci mají vstup zdarma.


Info na www.sosnova-classic.cz
JL
11.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar