Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Nemáte program na neděli - jeďte ze veterány na Loučeň

Ještě v neděli můžete navštívit Concours d Elegance na zámku Loučeň, zhruba dvacet kilometrů od Benátek nad Jizerou a určitě nebudete litovat. V době od 10 do 17 hodin je tady k vidění na osm desítek nádherných historických automobilů včetně patnácti Ferrari z let 1960 až 2017.

A právě asi Ferrari, které letos slaví 70 let od svého založení je hlavním tahákem návštěvníku již čtvrtého ročníku. A to ještě opodál hlavních výstavních expozic můžete spatřit Ferrari soudobé, kterými do Loučně dorazí jejich majitelé.

Byli jsme zatím na všech ročnících, ale až dosud probíhala Soutěž elegance ve více méně komorním duchu. Letos už hodinu před otevřením výstavy se před branami parku tvořila fronta a tolik návštěvníků jsme tady ještě nezažili. Je vidět, že pořadatelé si dali záležet i na propagaci a to je dobře.


Ovšem Concours d Elegance není jen o Ferrari, ale historické automobily jsou rozděleny do několika sekcí jako například To byla Amerika, Malé Německo, Hosté ze (Bucciali TAV 30-19332/2013, replika Bugatti 57R),Maserati, To byla Itálie, To byla Amerika, Česká stopa (Praga, Wikov, Z, Walter, Tatra), Škoda a hvězdy Show. Právě v posledně jmenované expozici uvidíte například Hispano Suiza J12, Mercedes Benz 770 W s karosérií Sodomka, Peugeot Bébee z roku 1913, Tatru 17 (1917), Bugatti 57 Ventoux, Alfu Romeo 1900 C Sprint, Renault Alpine, Walter 6B a P IV. Atd.

Nejstaršími automobily kromě již zmíněného Peugeotu, který vlastní Prof. MUDr.Jan Pirk, to jsou Buick 32 Speedster a Cadillac 30, oba roku 1912.


Pokud máte čas, tak do Loučně určitě zavítejte a nebudete litovat. Tolik unikátních automobilů na jednom místě hned tak nikde jinde neuvidíte.


3.6.2017 JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar