Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Národní technické muzeum: I po dobu uzavření jsme s Vámi

Na internetových stránkách muzea Vás zveme k virtuální prohlídce několika expozic včetně oblíbené Dopravní haly, formou reportáží České televize Vám přiblížíme naše akce a výstavy a v publikacích muzea, které je možné si objednat přes e-shop, naleznou mnoho zajímavého i nároční zájemci.

Novinkou pak je aplikace, díky které je možné na dálku projít výstavu „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“.

„Z důvodů současné obtížné situace způsobené koronavirovou epidemií expozice a výstavy Národního technického muzea utichly. Jindy živé muzeum plné dětí i dospělých návštěvníků je nezvykle prázdné. Jsme tu ale stále s Vámi. Přijměte pozvání na prohlídku muzea na našich internetových stránkách a sledujte naše další aktivity“, připomíná generální ředitel NTM Karel Ksandr.

Na internetových stránkách Národního technického muzea www.ntm.cz můžete virtuálně vstoupit do expozic „Doprava“, „Fotografický ateliér“, „Astronomie“, „Tiskařství“ a „Architektura, stavitelství a design“ a prohlédnout si prostředí a exponáty těchto známých expozic.
Připravili jsme pro Vás také souhrn reportáží České televize, které podrobně přibližují proběhlé akce a výstavy NTM jako např. mimořádnou jízdu „Prezidentského vlaku NTM“ z roku 2018, ale i současné výstavy, které jsou nyní bohužel v muzeu uzavřeny, jako jsou „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“, „Technika v diktaturách“ a „Sláva amatérské fotografie.“
Více http://www.ntm.cz/aktualita/reportaze-o-narodnim-technickem-muzeu

Náročnější
zájemce bychom chtěli upozornit na možnost nákupu publikací NTM na e-shopu. http://www.ntm.cz/muzeum/publikace-k-prodeji. Doporučit můžeme několik posledních publikací: dlouho očekávanou knihu Petra Kožíška o unikátní automobilové sbírce NTM „Automobily v českých zemích“, objemnou kolektivní monografii „Fenomén Ringhoffer. Rodina, podnikání, politika“, která je mimořádným příspěvkem k historii hospodářství v českých zemích, a katalog současné výstavy „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“.

Nově jsme zpřístupnili aplikaci k výstavě „Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte“. S autorem výstavy a odborníkem na motocyklovou historii Arnoštem Nezmeškalem je možné si na dálku projít výstavu a v krátkých komentářích se dozvědět mnoho zajímavého k vybraným 25 motocyklům. Aplikace je postavena na vznikající platformě TourStories - mobilního digitálního průvodce pro galerie, muzea, hrady, zámky a města. Za tou stojí tým digitální agentury GoodShape. Aplikaci lze stáhnout do mobilního telefonu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tourstoriesapp.ntm.

. V současné nelehké situaci, která je pro pedagogy, děti i rodiče velmi náročná, chceme být nápomocni a postupně v NTM upravujeme a zpřístupňujeme vybrané edukační materiály. Tematicky vycházíme z obsahu oblíbených edukačních programů NTM. Připravené materiály jsou uzpůsobeny pro práci z domova, práce s nimi je možná přímo na počítači, není třeba je tisknout. Obsahují také různé aktivity, které je možné zkoušet za pomoci doma běžně dostupných materiálů. Pedagogové tak mají možnost zastal žákům pracovní listy vhodné k doplnění učiva nebo vyzkoušení různých experimentů. Vyplněný list žák pouze uloží a zašle zpět. První z řady takto zpracovaných materiálů se zabývají tématem „Papír“ a „Energie“.

Pro rodiny s dětmi jsme připravili deskovou hru k výstavě Fenomén Jawa aneb Jawa, jak ji neznáte. Hra je provedena v zajímavém výtvarném řešení a zve k rozptýlení a poučení několik hráčů, členů rodiny, tedy závodníků na motocyklech Jawa. Zábavnou formou hráči poznávají historii spojenou s úspěchy firmy Jawa a jejích motocyklů. Hra probíhá obdobně jako známé Člověče, nezlob se. Je volně ke stažení ve verzi pro tisk na formát papíru A3, v domácích podmínkách oceníte verzi pro tisk na dvě strany A4, které lze jednoduše slepit.

Národní technické muzeum také poskytne prostor pro konání dvou streamovaných koncertů České filharmonie v rámci festivalu Pražské Jaro. Místa koncertů budou uveřejněna na oficiálních stránkách festivalu https://festival.cz/program-2/. Koncerty konané v Dopravní hale NTM budou uveřejněny na www.ntm.cz.

Doufáme,
že Vás brzy budeme moci přivítat v našem muzeu a jeho pobočkách.

NTM 9.4.2020

https://www.autokaleidoskop.cz/Ruzne/Recence-Fenomen-Jawa/

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar