Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Národní technické muzeum pořádá Pražský železniční den

Národní technické muzeum v sobotu 12. září 2020 na Pražský železniční den zpřístupní areál budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží. Ve stejný den mohou zájemci od 8 hodin před NTM na Letné sledovat start automobilové soutěže Rallye Vltava.

Především mladší návštěvníci se budou moci s železniční tematikou seznámit hravou formou. Národní technické muzeum v současnosti realizuje moderní edukační projekt Startin, podpořený z ESF, který je zaměřený na podporu přípravy žáků ke vstupu na trh práce.

Ze čtyř nových moderních vzdělávacích programů pro školy, které v rámci projektu vznikají, budou prezentovány aktivity z tématu energie, konkrétně energie a železnice. Zájemci si budou moci vyzkoušet na modelu stanoviště strojvedoucího parní lokomotivy práci topiče, díky modelu kolejové dráhy pochopí, proč se vlak udrží na kolejích i v zatáčce, a při další aktivitě si vyzkouší, jak brzdí vlak. Projekt Startin a práci s pomůckami představí návštěvníků tým zkušených lektorů.


Parní motorový vůz Komarek ze sbírky NTM bude vozit zájemce na dvou různých trasách: Praha Masarykovo nádraží – Praha-Dejvice a vyhlídková trasa po Negrelliho viaduktu. Jízdenky se budou prodávat přímo ve voze, předprodej není zajištěn. Vůz odjíždí ze železniční stanice Praha Masarykovo nádraží. Více https://pid.cz/prazsky-zeleznicni-den-2020/.
Parní motorový vůz M 124.001 Komarek byl vyroben v roce 1903 v Ringhofferově vagonce na Smíchově. Jedná se o jeden z nejvzácnějších exponátů železniční sbírky NTM, který spojuje v jednom vozidle lokomotivu a osobní vagon, a jako jediný vůz tohoto typu z našich tratí se dochoval dodnes. Jeho význam překračuje hranice České republiky. Vůz Komarek byl po náročné rekonstrukci v roce 2016 zprovozněn.


Viz https://pid.cz/prazsky-zeleznicni-den-2020/.
Pražský železniční den 12. září 2020 v prostorách budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží:
otevřeno: 9.00 až 18.00, vstup zdarma


Návštěvníci programu v areálu Národního technického muzea budou mít možnost zakoupit publikace NTM a drobné předměty s železniční tematikou. Rádi bychom upozornili především na publikaci „Fenomén Ringhoffer. Rodina, podnikání, politika“, která je nominována na cenu Gloria musaealis jako muzejní publikace roku 2019.
Přístup do areálu NTM z ulice Hybernská přes parkoviště u Bulhara


Na sobotu 12. září 2020 zveme zájemce o automobilovou historii před Národní technické muzeum na pražskou Letnou, kde v 9 hodin startuje automobilová soutěž Rallye Vltava. Soutěž pod názvem „Ideální stopou Rallye Vltava 2020“ navazuje na tradici rallye z roku 1960.NTM 10.9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar