Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Na autodromu kroužili čeští účastníci závodu Le Mans Classic

Nádherné historické speciály Aero Minor, Škoda Sport a Talbot Lago 26 GS ozdobily ve středu velký závodní okruh mosteckého autodromu. Za jejich volanty usedli čeští jezdci, kteří se se svými opečovávanými „miláčky“ úspěšně nominovali do věhlasného veteránského závodu Le Mans Classic.

„Původně jsme měli svádět boje na proslulém francouzském okruhu už letos, z důvodu zamezení šíření nemoci covid-19 byl ale závod přeložen na příští rok. O to víc jsme přivítali, že nám vedení společnosti AUTODROM MOST umožnilo vyzkoušet si dlouhodobě připravovanou techniku už nyní. Navíc na dráze, která má parametry nejlepších evropských okruhů,“ vysvětlil člen spolku Le Mans Redux a designérského studia Olgoj Chorchoj Michal Froněk.


Za volantem sportovní verze oblíbeného vozu Aero Minor, který se s českou posádkou Otto Krattner a František Sutnar úspěšně zúčastnil vytrvalostního závodu Le Mans v roce 1949, se vystřídali vedle Michala Froňka i další členové spolku: Jaroslav Prášek, Zdeněk Kašpar a David Karásek. Jejich cílem je vrátit slavného veterána v dobré kondici na start neméně slavného závodu po více než sedmdesáti letech.


Vůz Škoda Sport, účastník závodu Le Mans 1950, v Mostě pilotovali Michal Velebný a StanislavPR 11.9.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar