Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

NTM zve na sobotní muzejní noc

Na návštěvníky Pražské muzejní noci 2019, která se uskuteční v sobotu 8.června, čeká v Národním technickém muzeu 10 stálých expozic, 6 výstav a pestrý doprovodný program. Ten bude atraktivní také ve venkovním areálu muzea, kde se představí historické dopravní prostředky.

Národní technické muzeum o Pražské muzejní noci láká vždy velké množství návštěvníků, a proto je pro ně připraven bohatý program. Kromě více než deseti stálých expozic, z nichž můžeme jmenovat např. expozici „Doprava“, „Astronomie“ nebo „Technika v domácnosti“, mají návštěvníci možnost si prohlédnou krátkodobé výstavní projekty.


Letos doporučujeme mimořádnou výstavu „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“, která na 130 exponátech ze sbírek muzea přibližuje technický a průmyslový vývoj doby Československa, významné a známé československé výrobky, osobnosti i historické souvislosti. Pro zájemce o dopravní historii jsou zajímavé výstavy „Fenomén Favorit“, kde je představeno na 60 kol oblíbené značky, a „Století se značkou Aero“ věnované historii letecké společnosti.

Nabídka doprovodných programů bude i letos pestrá. Velkou atrakcí jsou tradičně ukázky zábavné vědy z Českého vysokého učení technického, které přilákají velké i malé návštěvníky. Zkušení muzejní pedagogové předvedou efektní jednoduché fyzikálně-chemické pokusy. Návštěvníkům ukáží, jak zdánlivě nepochopitelné jevy lze snadno vysvětlit. O Pražské muzejní noci v Národním technickém muzeu opět ožije technika. Ve venkovním areálu budou návštěvníci moci zjistit, jak byly v historii poháněny dopravní prostředky. Projíždět se bude replika Božkova parovozu, v akci se předvede motocykl Orion a k vidění budou historické automobily, které se zúčastní soutěže historických vozů 1000 mil československých, JAWA Minor a Aero 50. Na závěr mohou návštěvníci ochutnat zmrzlinu, vyrobenou na historickém stroji.NTM 6.6.2019


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar