Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

NTM zahajuje sezónu v Plasích a Chomutově

V pátek 30. března Národní technické muzeum na letní sezónu opět otevírá Centrum stavitelského dědictví v Plasích a Železniční depozitář v Chomutově. Návštěvníci tak mají možnost poznat stavební historii v expozicích v Plasích či obdivovat největší železniční sbírku u nás v depozitáři v Chomutově.

Železniční depozitář NTM v Chomutově

bude v roce 2018 zpřístupněn pro velký zájem veřejnosti na celou letní sezónu, tedy od 30. března do konce října po čtyři dny v týdnu. V autentickém prostředí bývalého lokomotivního depa je k vidění na 100 kolejových vozidel: salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu u Českých drah. Tato největší státní železniční sbírka u nás dokumentuje technický vývoj kolejových vozidel od druhé poloviny 19. století do současnosti. Největším lákadlem pro návštěvníky jsou parní lokomotivy v čele s rychlíkovým „Albatrosem“ 498.106, který v srpnu 1964 vytvořil dosud nepřekonaný rekord parních lokomotiv tehdejších Československých státních drah rychlostí 162 km/h. Na své si přijdou i zkušení zájemci o železniční historii. Také letos se všichni mohou těšit na jízdy historických vlaků „Z muzea do muzea“ na trase Lužná-Chomutov, které se uskuteční ve spolupráci s Českými drahami v sedmi vybraných termínech.

Otevírací doba: 30. 3. - 28. 10. 2018:
čtyři dny v týdnu, čtvrtek až neděle a státní svátky
od 9:00 do 17:00

Železniční depozitář Národního technického muzea se nachází v sousedství areálu depa Českých drah v Chomutově. Přístup je možný z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus.
GPS 50.456744, 13.391115 www.muzeum-chomutov.cz




Centrum
stavitelského dědictví Plasy

Zahajuje letos již třetí sezónu. V nově opraveném hospodářském areálu památkově hodnotného kláštera v Plasích je atraktivní formou představena stavební historie, jednak v expozici, která je rozdělena podle jednotlivých etap stavby budovy, a dále v hospodářském dvoře, kde je možné si vyzkoušet historické technologie a kde se nachází zázemí pro pořádání vědeckých a vzdělávacích akcí.

Letošní sezóna CSD Plasy začíná novou výstavou „Splněné sny. Výstava vyjadřuje obdiv k lidem, kteří se přes materiální i technické nesnáze nevzdali svého snu létat. Představuje letadlové motory pro lidová letadla i ženy v historii československého letectví. Výstava je součástí projektu NTM k 100. výročí vzniku československého státu „Made in Czechoslovakia - aneb průmysl, který dobyl svět“.

Pro letní období se ve Dvoře stavebních řemesel chystá několik řemeslných dnů a workshopů a také komentované prohlídky autenticky zařízených dobových dílen. Hned na první den letní sezóny, 30. března 2018, je ve spolupráci s Leteckomodelářským klubem Plasy připraven odpolední program pro děti.


Otevírací doba: 30. 3. - 28. 10. 2018:
úterý až neděle a státní svátky od 9:00 do 17:00
Pivovarská 5, 331 01 Plasy www.muzeum-plasy.cz



NTM
29.3.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar