Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

NTM se připojí ke Dnům evropského dědictví

V sobotu 7. září se Národní technické muzeum připojí ke Dnům evropského dědictví. Hlavní budova NTM v Praze na Letné bude pro návštěvníky přístupná za 50 Kč. V Centru stavitelského dědictví v Plasích NTM a Železničním depozitáři NTM v Chomutově je rovněž připraven zajímavý program a vstup zdarma.

Generální ředitel NTM Karel Ksandr uvedl: „Dny evropského dědictví mají za cíl přiblížit široké veřejnosti naše národní kulturní dědictví a jeho evropský kontext. Národní technické muzeum, které ve svých expozicích a také budovách, v nichž sídlí, prezentuje cenné doklady naší technické historie i současnosti, se k této akci připojí již po čtvrté.“

V hlavní budově Národního technického muzea na Letné si mohou návštěvníci v sobotu 7. září 2019 prohlédnout 15 stálých expozic a několik výstav, např. výstavu „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“ za vstupné 50 Kč. Konat se zde zdarma budou také komentované prohlídky výstavy a muzea.

Komentovaná prohlídka výstavy „Made in Czechoslovakia“ a muzea zdarma.

Komentovanou prohlídku je možné si předem rezervovat na http://vstupenky.ntm.cz nebo se po příchodu registrovat na pokladně muzea.

Komentovaná prohlídka expozice Uhelný a rudný důl je zpoplatněna.

Centrum stavitelského dědictví NTM, které je umístěno v opraveném hospodářském areálu památkově hodnotného kláštera v Plasích, se letos připojuje ke Dnům evropského dědictví programem, který připomíná 100. výročí narození plzeňského rodáka, cestovatele Miroslava Zikmunda, a navazuje na výstavu „Filmaři Hanzelka a Zikmund“. Navštívit je zde možné stálou „Expozici stavitelství“, kde je atraktivní formou podle jednotlivých etap stavby budovy představena stavební historie, novou expozici „Statika hrou“, výstavu „Filmaři Hanzelka a Zikmund“, stavební hřiště a další.

7. 9. 2019 vstup i program zdarma. Otevírací doba 9:00-17:00. Více muzeum-plasy.cz

13:30, 15:00, 16:30 / STRUKÁŽ / workshop kreativních fotografických technik s Ivem Kornatovským.

18:00 / TANGO ANTARCTICO / přednáška hydrobioložky, polárnice a cestovatelky Marie Bulínové, která na ostrově Vega v Antarktidě objevila nový druh řasy rozsivky a pojmenovala ji ne náhodou Hantzschia zikmundiana.

20:30 / venkovní projekce filmu STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA / životopisný film, který přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět.

V Železničním depozitáři NTM v Chomutově si zájemci o železniční historii mohou prohlédnout velkou část největší státní železniční sbírky u nás – na 100 kolejových vozidel. NTM na 7. září 2019 připravilo tři hodinové veřejné jízdy parního motorového vozu M 124.001 „Komarek“ z depozitáře do Jirkova a zpět. Kapacita vozu je omezena, vstupenky se prodávají pouze při nástupu do vozu.


7. 9. 2019 vstup zdarma. Otevírací doba 9:00-17:00. Více muzeum-chomutov.cz

Jízdy vozem M 124.001 „Komarek“, jízdní řád bude potvrzen, vstupenky se prodávají pouze ve voze: plná cena 100,- Kč, děti do 15 let, senioři a studenti 70,- Kč, děti do 6 let zdarma bez nároku na místo k sezení, přeprava zvířat, jízdních kol, invalidních vozíků a zavazadel není možná.

Přístup do oploceného areálu je možný pouze po značené trase z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus.


NTM 4.9.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar