Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Muzeum ŠKODA zazáří v novém lesku

Škoda Auto představila koncepci nového muzea jako výkladní skříně značky. Po úplné přestavbě budou návštěvníci moci prožívat historii, vývoj a výrobu tradiční české automobilky. V nově koncipovaném muzeu chce ŠKODA přiblížit počátky třetí nejstarší automobilové značky.

Znovuotevřením muzea zdůrazňuje zvláštní význam podnikové historie pro dnešní pojetí značky. Na výstavní ploše o rozloze 1800 m² budou k vidění vrcholy českého inženýrského umu, mezi nimi 45 automobilů, jízdních kol a motocyklů i množství dalších exponátů z historie podniku.
Expozice, která byla koncipována podle nejmodernějších poznatků o interakci a komunikaci, poskytne rozmanité pohledy do historie a osloví co nejširší cílové publikum. Proto do ní budou pravidelně začleňovány další restaurované vozy z depozitáře. Takto se měnící obsah expozice má umožnit neustále nové objevování, překvapovat a zvát k opětovné návštěvě muzea v těsné blízkosti mateřského závodu na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi.
Návštěvníci se mohou ponořit do fascinace historickými vozy a seznámit se s hlavními epochami ve vývoji automobilů.
Muzeum, které je prostorově rozčleněno do tří tematických oblastí, provede návštěvníky historií podniku a jeho vývoje vozů:


V okruhu ‚Tradice‘ budou k vidění automobilové „klenoty“ z různých dob. Návštěvníci tam ale najdou nejen krásná auta, nýbrž zároveň i inspirativní protiklady a spektrum se silnou výpovědní hodnotou. Pod hesly V pohybu, V srdci a Výzvy budou vysvětleny různé hodnoty značky Škoda. Historické vozy vystavené ve dvojicích mají návštěvníkům ozřejmit vývojové linie automobilů.


V sekci ‚Evoluce‘ začíná procházka historií značky Škoda u zakladatelů podniku, Václava Klementa a Václava Laurina. Chronologicky uspořádané vozy ukáží nejdůležitější milníky ve vývoji vozů. Ikonografický autoregál v podobě sbírky produktů přitom návštěvníkům zprostředkuje působivý ucelený obraz složený z vystavených automobilů, jejichž uspořádání bude variabilní. Trasa z fotografií a exponátů, která souběžně prochází sálem, představí technickou historii společnosti Škoda. Takzvaná „Laboratoř Škoda“ umožní pohlédnout do budoucnosti.

Ve třetí velké výstavní zóně se vše točí kolem ‚výroby‘ a restaurování. Zde je pohled zaměřen na význam Mladé Boleslavi jako ústředního výrobního závodu a jako zdroje podnikové tradice. V „dílně“ budou pomocí nejmodernějších prostředků restaurovány automobily z minulých dob. Čtyři zvedací plošiny ukáží auta v různých stádiích restaurování - od „nálezu ze stodoly“ až po „klenot“. Vozy budou doplněny názornými exponáty na pracovním stole.
Uprostřed muzea je díky sálu L&K o ploše 930 m2 vedle výstavní plochy navíc k dispozici multifunkční prostor pro akce a výstavy. Tento sál je možné otevřít a rozšířit směrem k expozicím ‚Tradice‘ a ‚Výroba‘.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar