Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Muzejní noc ve Škoda Auto i v domě F.Porsche

Návštěvníci Muzejní noci 2017 se mohou vydat do světa automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. V pátek 19. května od 19 hodin do půlnoci jsou všichni zváni k bezplatné prohlídce expozic muzea a výrobních provozů automobilky, atraktivních veteránů i sportovních vozů, na ukázku bezpečnostních prvků vozidel, do výtvarné dílny i dětského koutku.

Pestrý program včetně komentovaných prohlídek a dětské dílny si premiérově přichystal také areál Rodného domu Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích, a to od 18 do 23 hodin. Také zde je vstup zdarma.

Projekt Muzejní noc, na němž se ŠKODA Muzeum dlouhodobě úspěšně podílí, se těší velkému zájmu veřejnosti. K hlavnímu areálu v Mladé Boleslavi se poprvé připojí také zrekonstruovaný Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Velcí i malí návštěvníci se mohou těšit na pestrý program, který je jistě vtáhne do inspirativní a bohaté historie značek Laurin & Klement/ŠKODA i inženýrského umění a průmyslových tradic na našem území. To vše je umocněno netradičním večerním či nočním prostředím.
Již v 18 hodin odstartuje v Rodném domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích pětihodinový program, v jehož rámci se návštěvníci budou moci seznámit nejen s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility.

Komentované prohlídky připomenou, že nadšení pro techniku, inženýrské umění a strojírenský průmysl mají na území České republiky velmi bohaté tradice. Nejmladší návštěvníci jistě neminou stylovou dětskou dílnu. K vidění bude mj. replika hybridního automobilu Lohner Porsche Semper Vivus z roku 1900.

ŠKODA Muzeum se do pestrého programu mladoboleslavské Muzejní noci zapojí úderem 19. hodiny a až do půlnoci budou zájemcům k dispozici takřka všechny jeho prostory, včetně přilehlého parkoviště před Zákaznickým centrem ŠKODA. Od vystavených sportovních vozů ŠKODA bude možné pokračovat na výstavu o nejslavnější automobilové soutěži světa. Chybět nebude ani fotokoutek s pozadím a rekvizitami evokujícími atmosféru Rallye Monte Carlo.
Názorně a atraktivně pojaté téma bezpečnostních prvků moderních automobilů ŠKODA bude mít podobu KODIAQ, ale i workshopu s odborníky z oddělení Bezpečnost vozu a Výzkumu dopravní bezpečnosti společnosti ŠKODA AUTO, včetně ukázky autentického výjezdového vozidla. Návštěvníci si na simulátorech budou moci vyzkoušet zásady bezpečné jízdy, včetně správného používání dětských autosedaček

K příjemné atmosféře jistě přispěje stylová hudba. V sále L&K Forum proběhnou tři koncerty Original Vintage Orchestra. Od 19:30 hodin zazní melodie 20. a 30. let, kterou ve 21 hodin vystřídají rytmy let šedesátých a od 22:30 hodin současná hudba.

Poslední hodinu před půlnocí vyplní projekce zajímavých filmů a Hieronimus I připravil tým ŠKODA Muzea výtvarnou dílnu, v níž si bude možné vyzkoušet výrobu autíček a medvídků KODI. Doplní ji dětský koutek s maxi puzzle a dalšími atrakcemi v místnosti zvané Narcis.
Velmi oblíbené jsou i prohlídky výrobních provozů automobilky ŠKODA – registrace zájemců bude probíhat ve vestibulu muzea od 18 hodin. Vedle dospělých jsou prohlídky výroby určeny i dětem starším 10 let.

V Mladé Boleslavi se na akci Muzejní noc budou kromě ŠKODA Muzea podílet také další instituce, například Letecké muzeum Metoděje Vlacha pro návštěvníky připravilo vyhlídkové lety, zahájené v 16 hodin. V 19 hodin dojde na působivé letecké ukázky originálních historických letounů i věrných novodobých replik. Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a zpět v půlhodinovém intervalu svézt historickými autobusy ŠKODA, jízdné bude činit symbolických 20 Kč.

Během Muzejní noci 2017 budou oba objekty otevřeny zdarma. Více informací naleznete na http://museum.skoda-auto.cz/.


Škoda 17.5.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar