Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Muzejní noc 2022 ve ŠKODA Muzeu a Rodném domě Ferdinanda Porscheho

ŠKODA Muzeum se v pátek 20. května zapojí do Festivalu muzejních nocí. Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích naopak umožní noční bezplatnou návštěvu v pátek 10. června mezi 18. a 23. hodinou.

Populární celorepublikový Festival muzejních nocí, na němž se ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi a Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích dlouhodobě podílí, se po pandemických omezeních vrací k plnohodnotným nočním prohlídkám. Dospělí návštěvníci se mohou těšit na atraktivní kulturní program, děti jistě potěší možnost navštívit muzeum v pokročilou noční hodinu i tematické dětské koutky a dopravní hřiště před mladoboleslavským ŠKODA Muzeem. Návštěvníky všech generací čeká poutavé putování vzrušující historií značek Laurin & Klement / ŠKODA i inženýrského umění a průmyslových tradic na našem území.

Mladoboleslavské ŠKODA Muzeum bude zdarma otevřeno v pátek 20. května mezi 18. a 23. hodinou. Zpřístupní stálé expozice včetně depozitáře prototypů a sportovních vozů i aktuální výstavy. Větší z nich zahajuje cyklus Jak vzniká auto, přibližuje historii podvozků, motorů a převodovek v Mladé Boleslavi od konec 19. století po současnost.

Tematická řada vozů ŠKODA zase připomíná úspěchy na trati proslulé Rallye Monte Carlo. Návštěvníci se mohou od 19:00, 20:30 a 22:00 zúčastnit komentovaných prohlídek ŠKODA Muzea, případně si rozšířit obzory interaktivní mobilní aplikací ŠKODA Adventure a po splnění všech úkolů si na recepci vyzvednout malou odměnu. Dalším způsobem poznávání historie ŠKODA AUTO je virtuální realita.

Děti se na parkovišti před ŠKODA Muzeem budou od 18 do 21 hodin prohánět po dopravním hřišti, jejich tvořivost a fantazie si přijdou na své v dětském koutku na téma aktuální výstavy Jak vzniká auto. Dospělí zamíří asi spíše do sálu Laurin & Klement, kde ve třech hudebně-tanečních vstupech zazní prvorepublikové, exotické i moderní melodie a zpěv. K dispozici budou i lektorka a lektor tance, takže nemusí zůstat jen u pasivního sledování ukázek dobových stylů.

Jednotlivé mladoboleslavské objekty zapojené do projektu Muzejní noc spojí stylová bezplatná linka, historický autobus ŠKODA 706 RTO. Po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum Metoděje Vlacha a zpět bude jezdit v půlhodinových intervalech.


Podještědská muzejní noc 10. června

Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích odstartuje bezplatný pětihodinový program v pátek 10. června v 18:00, v rámci Podještědské muzejní noci. Za vidění bude stát nová výstava věnovaná působení Ferdinanda Porscheho v automobilce Austro-Daimler, doplněná

atraktivním otevřeným vozem ADM II Phaeton (1924) ze stuttgartského Porsche Musea. K dispozici budou i komentované prohlídky. Bohatý doprovodný kulturní program nabídne dva hudební vstupy (19:00 a 21:00) Tria Lenky Nové za klavírního doprovodu špičkových muzikantů, Josefa Štěpánka na kytaru a Petra Ožany na piano. Koncert v Rodném domě je jedním ze zastavení během Vila_tour 2022, které spojuje kvalitní hudbu a architektonicky zajímavá místa. V Kavárně Rodného domu potěší chutné občerstvení s degustací vín. Ratolesti se zatím zabaví v tematickém dětském koutku.

Den dětí 4.června

Dětský den se ŠKODA AUTO je v Mladé Boleslavi připraven na sobotu 4. června od 9 do 17 hodin, vstup zdarma. Celodenní zábavný program zapojí děti do řady her i sportovních aktivit, návštěvníky všech generací zaujme hravá výstava Festival IQ Play. Dobrou náladu podpoří od 15:30 koncert bejbypankové skupiny Kašpárek v rohlíku. ŠKODA Zákaznické centrum umožní testovací jízdy vozy ŠKODA ENYAQ iV, ŠKODA Muzeum nabídne komentované prohlídky expozic i depozitáře.

Více informací naleznete na muzeum.skoda-auto.cz. Novinky ze ŠKODA Muzea naleznete také na facebookovém profilu www.facebook.com/skodamuzeum.Škoda
18.5.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar