Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Motocyklové Andělské schody na pohodu

Jestliže se v Bermundském trojúhelníku ztrácejí lodě, tak v trojúhelníku „pod Skalkou“, to znamená Mníšek pod Brdy, Chouzavá a Kytín se nic neztrácí, naopak se tady dobře daří veteránistům. Kdysi pořádali Brdský trojúhelník, nyní Jízdu pravidelnosti Andělské schody.

Letos se sešlo na šest desítek motocyklů, dvě sajdky a jeden Velorex, aby pod vedením Petra Hůlky absolvovali jednu a dvě závodní jízdy. Kromě motocyklů Jawa bylo k vidění i kolik zajímavých strojů. S nejstarším motocyklem, pochopitelně na řemenový pohon, značky Douglas z 1914 přijel Petr Hošťálek. S druhým nejstarším Monet Goyon z roku 1924 startoval mníšecký Tomáš Fuchs, jinak bývalý soutěžní jezdec a excelentní motorář.


Kytínský Michal Pomahač vsadil na Suzuki, chouzavský Josef Holakovský na elegantní skútr Lambretta 125 z roku 1957 a jeho dcera Kateřina pak na motokolo Mobylette. Nechyběl ani zahraniční hrabě René Cornillak se strojem Ultima, vyrobeným v roce 1927.
Sběratel historických užitkových automobilů a traktorů, ale ve sbírce má i Čmeláka, mníšecký Martin Stárek vyrazil na trať na nejsilnějším stroji Nimbus 750, rok výroby 1949.


V jízdě pravidelnosti si nejlépe vedl Petr Krušina s Hondou CL 450 z roku 1973, který se ve dvou jízdách odchýlil o pouhých osmnáct setin sekundy. Druhý Michal Pomahač se Suzuki (1980) měl rozdíl 28 setin a jen o dvě setiny byl horší Martin Nepraš s Jawou 250.Jízda pravidelnosti po bývalé, dnes dávno nepoužívané, silnici mezi Mníškem pod Brdy a Voznicí, pro svůj profil přezdívané Andělské schody, se vydařila. Vůbec nejde o nějaké výsledky, ale hlavně se potkat s kamarády a užít si den. Takových pohodových akcí je dnes už málo, a díky za ni kytínským a chouzavským veteránistům.

Cena sponzora REMAX Brádka Jiří Ariel SG31
Nejstarší stroj Hošťálek Petr Douglas 1914
Nejúspěšnější žena Trnková Simona ČZ 250
Cena elegance 1. místo Žižka Martin Triumf 250
Cena elegance 2. místo Kubát Jan Royal Enfield 350
Cena elegance 3. místo Neugebauer Petr Norton ES2
Cena starosty Kytína Kejha Petr ČZ 150 C
Cena starosty Voznice Kratochvíl Tomáš Jawa 350
Cena Veteránistů K + CH Holakovská Kateřina Mobylette
Cena za přínos veteránismu Cornillac René Ultima
Absolutní vítěz Krušina Petr Honda CL 450


JL 3.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar