Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Mirek Krejsa slavil na Grossglockneru úspěch

O víkendu se uskutečnil třetí ročník veteránského závodu do vrchu Grossglockner Grand Prix, kterého se poprvé zúčastnil i český jezdec. Na startu se objevil Miroslav Krejsa s vozem Škoda 1101 Sport, z roku 1949.

imochodem jedná se o originální automobil, který v roce 1950 startoval s posádkou Václav Bobek a Jaroslav Netušil slavného závodu 24 hodin Le Mans. Dnes patří do sbírky Jana Egidyho z Kutné Hory.

Miroslav Krejsa se s tímto unikátem zúčastnil mimo jiné veteránských Grand Prix v Monaku nebo v Le Mans a tentokrát jej prohnal po vysokohorského silnici. Už v první jízdě po 14 kilometrů dlouhé silničce z Ferleitenu k Fuscher Törl s 92 zatáčkami, 14 vracáky, stoupáním 12 procent a převýšením 1300 metrů zajel druhý absolutní čas, jen dvě desetiny za monopostem Maserati.

Každý jezdec musel zajet tři jízdy ve stejném čase. Přestože, na rozdíl od jiných jezdců jel Krejsa bez stopek, tak zvítězil v kategorii sportovních automobilů z let 1950 až 1965, absolutně skončil v konkurenci 75 automobilů na vynikajícím třetím místě a ještě si připsal nejrychlejší čas. Mimochodem rychlejší než třeba ex-pilot formule 1 a vítěz 24 h Le Mans Jochen Mass s Mercedesem Benz 300 SL.

Třetí ročník Grossglockner Grand Prix přilákal na start 75 jezdců z devíti zemí, hodna všech automobilů se odhadovala na 21 milionů eur, jestli ji lze vůbec vyčíslit. A je určitě dobře, že mezi byla zastoupena i značka Škoda s Miroslavem Krejsou za volantem.

J.Lasík 8.9. 2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar