Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Milovníci „fiátků“ se dobře bavili

Kromě prvního ročníku srazu Fiatů, který proběhl v Sedmihorkách, se dalších sedm setkání uskutečnilo již ve Svijanském Újezdě. Zatím poslední v uplynulém víkendu a zúčastnilo se jej osmdesát vozidel.

Parta nadšenců – rodina Pažoutů, Jan Kozák, Michal Zuna a další dokáží každoročně připravit pro majitele malých fiátků zábavný program již od pátku až do sobotní noci, a právě proto se sem všichni rádi vracejí. Na Fiat 600&500 Action se lidé prostě baví, a nikoliv jako na jiných srazech, kde pro zúčastněné není prakticky žádný program. A k tomu vtipná moderace neúnavného Jana Kozáka.
Přestože museli letos narychlo přesunout původní tradiční červnový termín na srpen, tedy dobu dovolených, sjelo se do zrenovovaného kempu s nádherným bazénem i sociálním zařízením, na osm desítek převážně modelů 500 a 600 v nejrůznějších podobách, od sériových verzí až po tuningově laděnou „zelenou příšeru“ nebo model sestavený z nejrůznějších komponentů. Nechyběly ani zajímavosti jako jeden ze dvou v Čechách pojízdných vozů Fiat Multipla nebo Autobianchi Bianchina, nádherný malý sporťák či vzácný 850 Coupe Spider.
Fiat club Příšovice u Turnova vznikl v roce 1999 a ročně pořádá tři akce – jarní a podzimní Spanilou jízdu Českým rájem (letos ještě 6. října) a už zmíněnou Fiat 600&500 Action, které se pravidelně zúčastní na osmdesát až sto vozidel. Jinak klub má dnes 250 členů a vítán je každý příznivec autoveteránů Fiat 600, Fiat 500 či příbuzných a licenčních typů.
Největší setkání Fiatů 500, 600 a také 850 v České republice by se pochopitelně neobešlo bez pomoci ochotných sponzorů, jako jsou například Fuchs Titan MC, Soukromý pivovar Svijany, Filinger, Univer a mnoho dalších. Setkání Fiatů dokonce proslavilo Svijanský Újezd dokonce v Guninessově knize rekordů, když se do šestistovky a pětistovky dokázalo naskládat šestnáct, respektive čtrnáct osob. Více se o klubu dozvíte na www.f600club.cz

Jindřich
Lasík, 6.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar