Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Mezinárodní veterán rallye Pardubice po třicáté

Veterán klub Pardubice pořádá již tuto sobotu 30. ročník Mezinárodní veteran rallye Pardubice. Záměrem je připomenutí několika významných výročí spjatých nejen s Veterán klubem Pardubice, který je nejstarším klubem historických vozidel v České republice a byl založen v roce 1960.

Letošní 30. ročník, připomene historicky první ročník Mezinárodní motocyklové veteran rallye v Pardubicích, který se konal v roce 1967 a od jehož realizace uplynulo 45 let. V roce 1967 se díky uvolňující se společenské atmosféře účastnilo mnoho zahraničních posádek a to nejen z tzv. východního bloku, ale i z Velké Británie, Belgie a Německé spolkové republiky.
Rozhodli jsme se také koncepcí rallye připomenout významnou osobnost pardubického motorismu Františka Hladěny, který byl úspěšným závodníkem, reprezentantem jediné motocyklové značky, která se v Pardubicích vyráběla – Grizzly – a spoluzakladatelem legendárního závodu Zlatá Přilba, ale také byl oddaným vlastencem a aktivně se zapojil do protifašistického odboje.
Období před 70 lety tzv. heydrichiády, zejména vypálení obce Ležáky a smrt Františka Hladěny by jsme chtěli připomenout v druhé části naši rallye.
Slavnostní start proběhne na Pernštýnském náměstí v Pardubicích v 11hod, předcházet mu bude výstava vozidel všech zúčastněných posádek.
Následná trasa o délce 40 km přivede účastníky rallye do Skutče, kde vystřídá Májový jarmark a po dobu oběda v čase od 12 do 14 h zde budou prezentována zúčastněná vozidla.
Trasa druhé části je po domluvě s Památníkem Ležáky vedena tímto pietním územím. Cíl rallye je předpokládán v 16 h opět na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.
Rallye se účastní 80 posádek z celé České republiky, Slovenska, Německa, Polska a Slovinska.1.etapa: Pardubice, Sezemice, Lány, Dašice. Hroch.Týnec, Rosice, Liže, Skuteč
2.etapa: Skuteč, Ležáky, Zaječice, Kočí, Tuněchody, Nemošice, Pardubice


VCC, 17.5.2012


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar