Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

McRae a Hájek dostali na Bohemii šanci

Jak jsme již informovali v Bohemia Historic Show se představí mj. bývalý vynikající skotský jezdec Jimmy McRae, který využije služeb Hájek Historic Czech National Rally Teamu a v demonstračních jízdách pojede s Opelem Kadett.

První myšlenka po poradě v týmu byla, že po letech usedne za volant soutěžního Opelu Kadett C-GT/E, 16 V majitel týmu Ctirad Hájek, který by si při pohodové akci rád zavzpomínal na roky strávené za volantem soutěžních i okruhových vozů. Hned v zápětí bylo ale navázáno jednání s týmem okolo skotského závodníka a několikanásobného britského mistra Jimmyho McRae, jehož a výsledkem bylo, že do Mladé Boleslavi na Historic Show přijede a využije zázemí týmu. Jimmy McRae sám s vozy Opel závodil a po seznámení se s podmínkami v jakých tým pracuje a s profesionalitou týmu neváhal a nabídku ke startu s Opelem přijal.
Hájek Historic Czech National Rally Team je poctěn tím, že může v České republice přivítat a hostit právě Jimmyho McRae, který do Mladé Boleslavi přiveze další dva skotské týmy s vozy Audi Sport Quattro skupiny „B“ a také Opel Ascona 400, který je vozem s nímž Jimmy McRae v minulosti sám závodil. Jimmy Mc Rae tak dostal šanci představit se českým fanouškům rallysportu za volantem závodního vozu. Spolujezdcem mu bude Čech aktuálně žijící ve Skotsku Joey Stuchlak, který se na zajištění startu „skotské výpravy“ aktivně podílel.
Historic Show navazuje na rally soudobých automobilů a první soutěžní vůz historic show startuje zhruba 15 minut za polem soudobých rally vozů, respektive ca 2 hodiny za Juhou Hänninenem, který má číslo 1.. Na trati Rally Bohemia se tak určitě vyplatí počkat. Poslední rychlostní zkouškou, kde se legendy rallysportu ukáží, bude závěrečná super RZ první etapy v Sosnové u České Lípy, která odstartuje v 17:34 a první vůz Historic Show se na trať vydá kolem 20:00.
Ctirad Hájek, majitel týmu: „Je to pro mě pocta, že si do našeho auta sedne taková persona, jakou Jimmy McRae bezesporu je. Setkali jsme se před lety na Ypres Rally, kde jsem si jej opatrně prohlížel a požádal jej o společnou fotografii s naším týmem. Tehdy by mě nenapadlo, že dostaneme šanci, aby si Jimmy sedl do našeho auta a startoval na Rally Bohemia. Věříme, že se mu bude naše auto líbit, a celé skotské výpravě vytvoříme podmínky a zázemí, aby se k nám v budoucnu rádi vraceli i s dalšími krásnými auty, která u nich závodí.“

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar